ZAKOŃCZONY
Aurora Gaming — 9z 2:0: wynik i typ modeli AI
Seria Aurora Gaming — 9z rozegrana 3 października (faza grupowa, 1. runda, ESL Pro League Season 24 2026) zakończyła się wynikiem 2:0. Zakład modeli AI: Aurora Gaming wygra po kursie 1.45 — tak odpowiedziało 14 z 14 modeli; zakład wszedł.
- ESL Pro League Season 24 2026
- Faza grupowa, 1. runda
- Do dwóch zwycięstw
- Transmisja
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Aurora Gaming wygra
1.45zakład modeli AI · Za tym zakładem — 14 z 14
Jakie były kursy na mecz
Od pierwszego odczytu kurs na zwycięzcę serii stoi w miejscu.
skróty
- 1, 2 — wygrana Aurora Gaming lub 9z w serii
- H1, H2 — handicap mapowy: −1.5 oznacza wygranie serii bez straty mapy, +1.5 — zdobycie co najmniej jednej mapy
- O, U — suma map powyżej lub poniżej: powyżej 2.5 oznacza, że seria dojdzie do trzeciej mapy
Jak przebiegła seria
- mapa 1Aurora Gaming39 min
- mapa 2Aurora Gaming50 min
Typ modeli AI i analiza
Każdy z 14 modeli AI postawił na zwycięstwo drużyny Aurora Gaming — zakład wszedł.
Aurora Gaming ma równiejszy rozkład ratingów: Wicadia 6.39, Jimpphat 6.31, XANTARES 6.24, podczas gdy u 9z wyraźnie odstają meyern 5.75 i max 5.87. W ostatnich 90 dniach Aurora Gaming zebrała bilans 26-16 w mapach przy różnicy rund +67, 9z zatrzymał się na 16-16 i -5. Świeże serie układają się tak samo: Aurora Gaming wygrała 2:1 z Vitality i 2:0 z Natus Vincere, a 9z przegrał cztery z pięciu ostatnich serii, w tym 0:2 z MIBR.
Jedyną bezpośrednią serię z ostatnich dwóch lat Aurora Gaming wygrała 2:0, w dodatku w jednostronnym stylu: Nuke 13:1 i Dust2 13:5, czyli na mapach, które 9z wybiera najczęściej. Na tym opiera się nasz typ — stawiamy na zwycięstwo Aurora Gaming, kurs 1.45.
Gdzie możemy się mylić
Największe ryzyko kryje się w veto map. 9z niemal zawsze banuje Anubis jako pierwszą mapę, 13 z 14 przypadków, a to główny pick Aurora Gaming, więc seria może trafić na mniej wygodny grunt. Do tego Aurora Gaming nie grała od 13 dni, a wyżej w rankingu Valve stoi 9z: 9. miejsce i 1606 punktów wobec 12. i 1552.
Forma, składy i mapy
Aurora Gaming
12. miejsce w rankingu Valve · 1552 punkty
skład · rating gracza z pół roku
- XANTARES6.24
- woxic6.23
- Jimpphat6.31
- kyxsan5.76
- Wicadia6.39
ostatnie serie · 6 zwycięstw, 4 porażki
- P1-3Vitality#5StarLadder StarSeries Fall 202620.09
- W2-1Vitality#5StarLadder StarSeries Fall 202619.09
- W2-0NRG#48StarLadder StarSeries Fall 202618.09
- W2-0Natus Vincere#6StarLadder StarSeries Fall 202617.09
- P1-2G2#11BLAST Open Fall 202631.08
- W2-0M80#36BLAST Open Fall 202630.08
- W2-0DENDELE#28BLAST Open Fall 202628.08
- P0-2G2#11BLAST Open Fall 202626.08
- P1-2FURIA#8Esports World Cup 202619.08
- W2-0JiJieHao#58Esports World Cup 202615.08
mapy z 90 dni
26–16, różnica rund +67; do trzeciej mapy doszło 7 z 15 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 61%, po stronie T 46%, rundy pistoletowe 61%
Od poprzedniej serii — 13 dni, map w tym tygodniu — 0
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Mirage | 6–4 | +3 | 3 | 1 |
| Anubis | 5–3 | +18 | 8 | |
| Inferno | 4–3 | +4 | 6 | |
| Nuke | 6–0 | +39 | 2 | |
| Cache | 3–3 | +2 | 7 | |
| Dust2 | 2–2 | +3 | 3 | 6 |
| Ancient | 0–1 | −2 | 1 | 14 |
Pierwszym banem usuwa Ancient w 14 z 17 serii
9z
9. miejsce w rankingu Valve · 1606 punktów
skład · rating gracza z pół roku
- meyern5.75
- max5.87
- luchov6.30
- dgt6.39
- HUASOPEEK6.07
ostatnie serie · 4 zwycięstwa, 6 porażek
- P1-2G2#11FISSURE Playground 310.09
- P0-2MIBR#16FISSURE Playground 309.09
- W2-05star#89FISSURE Playground 308.09
- P0-2Vitality#5BLAST Open Fall 202629.08
- P0-2MOUZ#3BLAST Open Fall 202627.08
- P1-2magic#23Esports World Cup 202616.08
- P1-2FURIA#8Esports World Cup 202615.08
- W1-0paiN#26Esports World Cup 202612.08
- W3-0PARIVISION#12XSE Pro League 202612.07
- W2-1Alliance#17XSE Pro League 202611.07
mapy z 90 dni
16–16, różnica rund −5; do trzeciej mapy doszło 5 z 11 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 53%, po stronie T 47%, rundy pistoletowe 52%
Od poprzedniej serii — 23 dni, map w tym tygodniu — 0
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Nuke | 4–4 | −7 | 5 | 2 |
| Dust2 | 4–3 | −2 | 5 | |
| Inferno | 2–4 | −3 | 1 | 4 |
| Mirage | 3–2 | −3 | 4 | |
| Ancient | 1–2 | −1 | 1 | 4 |
| Cache | 2–1 | +11 | 1 | 2 |
| Anubis | — | 13 |
Pierwszym banem usuwa Anubis w 13 z 14 serii
bezpośrednie serie z dwóch lat
1 seria: Aurora Gaming — 1 zwycięstwo, 9z — 0 zwycięstw
- W2-0Nuke 13-1, Dust2 13-5Intel Extreme Masters Cologne Major 202614.06
Ranking Valve na 7 września