ZAKOŃCZONY
Aurora Gaming — 9z 2:0: wynik i typ modeli AI
Seria Aurora Gaming — 9z rozegrana 16 października (faza grupowa, mecz decydujący, Thunderpick World Championship 2026) zakończyła się wynikiem 2:0. Zakład modeli AI — handicap mapowy: Aurora Gaming (−1.5) po kursie 2.50 — tak odpowiedziało 6 z 15 modeli; zakład wszedł.
- Thunderpick World Championship 2026
- Faza grupowa, mecz decydujący
- Do dwóch zwycięstw
- Transmisja
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Handicap mapowy: Aurora Gaming (−1.5)
2.50zakład modeli AI · Za tym zakładem — 6 z 15, w tym samym kierunku — jeszcze 2
Jakie były kursy na mecz
Od pierwszego odczytu kurs na Aurora Gaming spadł: 1.52 → 1.43, na 9z — 2.78 → 3.23. Pieniądze idą na Aurora Gaming.
skróty
- 1, 2 — wygrana Aurora Gaming lub 9z w serii
- H1, H2 — handicap mapowy: −1.5 oznacza wygranie serii bez straty mapy, +1.5 — zdobycie co najmniej jednej mapy
- O, U — suma map powyżej lub poniżej: powyżej 2.5 oznacza, że seria dojdzie do trzeciej mapy
Jak przebiegła seria
- mapa 1Aurora Gaming59 min
- mapa 2Aurora Gaming40 min
Typ modeli AI i analiza
Najwięcej modeli AI — na handicap na mapach Aurora Gaming (−1.5) — zakład wszedł. Podobne zakłady w tym samym kierunku: jeszcze 2 modele AI — zwycięstwo drużyny Aurora Gaming. Jeszcze 5 — na poniżej 2.5 mapy — zakład wszedł. Pozostałe głosy (2) — na handicap na mapach 9z (+1.5).
- 6 z 15H1 (−1.5)nasz zakładkurs 2.50DeepSeek
GrokKimiDeepSeek FlashMistralXiaomi MiMoweszło - 2 z 151w tym samym kierunkukurs 1.43ChatGPTMiniMaxweszło
- 5 z 15U 2.5kurs 1.75Claude
GeminiQwen
GLMNemotron Superweszło - 2 z 15H2 (+1.5)kurs 1.64
SonarNemotron Ultranie weszło
Kurs — cena w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Aurora Gaming wygrała sześć z ostatnich dziesięciu serii, a rywale byli mocni: 2:0 ze Spirit, pierwszą drużyną rankingu Valve, oraz seria z Vitality, w której Vitality wygrał 2:1. W tym samym okresie 9z zanotował cztery zwycięstwa i sześć porażek, bilans map z ostatnich 90 dni 13-20 i różnicę rund -44, przy 39-24 i +89 po stronie Aurora Gaming. Pula map prowadzi w tę samą stronę: Anubis 9-3 przy ośmiu własnych wyborach, Nuke 7-2 i Mirage 10-6, podczas gdy 9z ma na Nuke bilans 3-7.
Przez 18 godzin notowania przesunęły się w stronę Aurora Gaming, z 1.52 na 1.43, i właśnie na tej różnicy opiera się handicap mapowy Aurora Gaming (-1.5), kurs 2.50. Ostrzeżenie jest świeże: dwa tygodnie temu 9z pokonał ten sam skład 2:0, a jedna urwana mapa przekreśla ten typ.
Gdzie możemy się mylić
9z niemal zawsze banuje Anubis jako pierwszą mapę, w siedmiu z ośmiu przypadków, i prowadzi serię na Dust2 lub Nuke, gdzie 14 października wygrał drugą mapę 13:1. Serie Aurora Gaming dochodziły do trzeciej mapy w 10 z 24 przypadków, a decydujący mecz grupy zwykle sprawia, że veto map jest ostrożniejsze z obu stron.
Forma, składy i mapy
Aurora Gaming
9. miejsce w rankingu Valve · 1716 punktów
skład · rating gracza z pół roku
- XANTARES6.23
- woxic6.21
- Jimpphat6.30
- kyxsan5.55
- Wicadia6.42
ostatnie serie · 6 zwycięstw, 4 porażki
- W2-0Ninjas in Pyjamas#18Thunderpick World Championship 202615.10
- P0-29z#17Thunderpick World Championship 202614.10
- W2-0Spirit#1ESL Pro League Season 2411.10
- P1-2Vitality#3ESL Pro League Season 2410.10
- W2-01win#38ESL Pro League Season 2409.10
- W2-1FURIA#7ESL Pro League Season 2406.10
- W2-1BetBoom#11ESL Pro League Season 2405.10
- P0-2Falcons#6ESL Pro League Season 2404.10
- W2-09z#17ESL Pro League Season 2403.10
- P1-3Vitality#3StarLadder StarSeries Fall 202620.09
mapy z 90 dni
39–24, różnica rund +89; do trzeciej mapy doszło 10 z 24 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 60%, po stronie T 47%, rundy pistoletowe 55%
Od poprzedniej serii — 1 dzień, map w tym tygodniu — 9
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Mirage | 10–6 | +8 | 3 | 1 |
| Anubis | 9–3 | +41 | 8 | |
| Dust2 | 5–4 | +15 | 3 | 6 |
| Nuke | 7–2 | +25 | 2 | |
| Cache | 4–4 | 0 | 7 | |
| Inferno | 4–4 | +2 | 6 | |
| Ancient | 0–1 | −2 | 1 | 14 |
Pierwszym banem usuwa Ancient w 14 z 17 serii
9z
17. miejsce w rankingu Valve · 1543 punkty
skład · rating gracza z pół roku
- meyern5.74
- max5.88
- luchov6.28
- dgt6.39
- HUASOPEEK6.09
ostatnie serie · 4 zwycięstwa, 6 porażek
- P1-2Falcons#6Thunderpick World Championship 202615.10
- W2-0Aurora#9Thunderpick World Championship 202614.10
- P0-2FURIA#7ESL Pro League Season 2407.10
- W2-0BetBoom#11ESL Pro League Season 2406.10
- P0-2Natus Vincere#34ESL Pro League Season 2405.10
- W2-0TYLOO#44ESL Pro League Season 2404.10
- P0-2Aurora#9ESL Pro League Season 2403.10
- P1-2G2#5FISSURE Playground 310.09
- P0-2MIBR#12FISSURE Playground 309.09
- W2-05star#80FISSURE Playground 308.09
mapy z 90 dni
13–20, różnica rund −44; do trzeciej mapy doszły 4 z 14 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 50%, po stronie T 43%, rundy pistoletowe 52%
Od poprzedniej serii — 1 dzień, map w tym tygodniu — 5
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Nuke | 3–7 | −19 | 2 | 1 |
| Dust2 | 3–4 | −22 | 4 | |
| Mirage | 4–2 | +14 | 4 | |
| Cache | 2–2 | +4 | 1 | |
| Inferno | 1–3 | −14 | 3 | |
| Ancient | 0–2 | −7 | 2 | |
| Anubis | — | 7 |
Pierwszym banem usuwa Anubis w 7 z 8 serii
bezpośrednie serie z dwóch lat
3 serie: Aurora Gaming — 2 zwycięstwa, 9z — 1 zwycięstwo
- P0-2Inferno 11-13, Nuke 1-13Thunderpick World Championship 202614.10
- W2-0Dust2 13-3, Mirage 13-11ESL Pro League Season 2403.10
- W2-0Nuke 13-1, Dust2 13-5Intel Extreme Masters Cologne Major 202614.06
Ranking Valve na 5 października