ZAKOŃCZONY
Aurora Gaming — Vitality 1:2: wynik i typ modeli AI
Seria Aurora Gaming — Vitality rozegrana 10 października (play-off, półfinał, ESL Pro League Season 24 2026) zakończyła się wynikiem 1:2. Zakład modeli AI: Vitality wygra po kursie 1.30 — tak odpowiedziało 12 z 16 modeli; zakład wszedł.
- ESL Pro League Season 24 2026
- Play-off, półfinał
- Do dwóch zwycięstw
- Transmisja
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Vitality wygra
1.30zakład modeli AI · Za tym zakładem — 12 z 16, za innymi — 4
Jakie były kursy na mecz
Od pierwszego odczytu kurs na zwycięzcę serii stoi w miejscu.
skróty
- 1, 2 — wygrana Aurora Gaming lub Vitality w serii
- H1, H2 — handicap mapowy: −1.5 oznacza wygranie serii bez straty mapy, +1.5 — zdobycie co najmniej jednej mapy
- O, U — suma map powyżej lub poniżej: powyżej 2.5 oznacza, że seria dojdzie do trzeciej mapy
Jak przebiegła seria
- mapa 1Aurora Gaming47 min
- mapa 2Vitality46 min
- mapa 3Vitality48 min
Typ modeli AI i analiza
Najwięcej modeli AI — na zwycięstwo drużyny Vitality — zakład wszedł. Jeszcze 4 — na zwycięstwo drużyny Aurora Gaming — zakład nie wszedł.
Vitality wygrał osiem z ostatnich dziesięciu serii i nie były to łatwe rywale: 2:1 z drużyną Falcons ze szóstego miejsca w rankingu Valve oraz 3:1 z Aurora Gaming we wrześniu. Trzecie miejsce w rankingu Valve przeciwko dziewiątemu, 1911 punktów przeciwko 1716, rating ZywOo 7.15, a najlepszy rating w składzie Aurora Gaming ma Wicadia — 6.43. Pula map również sprzyja Francuzom: Dust2 z bilansem 11-2 i Cache 5-1 w ostatnich 90 dniach, a Ancient banują jako pierwszą mapę obie drużyny, więc seria schodzi na mapy wygodne dla Vitality. Wyjątkiem jest Anubis: Aurora Gaming wybiera tę mapę najczęściej, osiem razy, a Vitality ma na niej bilans 4-5.
Gdzie możemy się mylić
Bezpośrednich serii w ciągu dwóch lat było tylko pięć i jedną Aurora Gaming wygrała 2:1 we wrześniu, biorąc tę właśnie mapę Anubis 13:7. Stawiamy na zwycięstwo Vitality, kurs 1.30. Veto map nie jest jeszcze znane, serie Aurora Gaming dochodziły do trzeciej mapy w 9 z 20 przypadków, a półfinał ESL Pro League łatwo rozciąga się na mapę decydującą.
Forma, składy i mapy
Aurora Gaming
9. miejsce w rankingu Valve · 1716 punktów
skład · rating gracza z pół roku
- XANTARES6.20
- woxic6.19
- Jimpphat6.28
- kyxsan5.72
- Wicadia6.43
ostatnie serie · 7 zwycięstw, 3 porażki
- W2-01win#38ESL Pro League Season 2409.10
- W2-1FURIA#7ESL Pro League Season 2406.10
- W2-1BetBoom#11ESL Pro League Season 2405.10
- P0-2Falcons#6ESL Pro League Season 2404.10
- W2-09z#17ESL Pro League Season 2403.10
- P1-3Vitality#3StarLadder StarSeries Fall 202620.09
- W2-1Vitality#3StarLadder StarSeries Fall 202619.09
- W2-0NRG#47StarLadder StarSeries Fall 202618.09
- W2-0Natus Vincere#34StarLadder StarSeries Fall 202617.09
- P1-2G2#5BLAST Open Fall 202631.08
mapy z 90 dni
34–20, różnica rund +87; do trzeciej mapy doszło 9 z 20 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 61%, po stronie T 46%, rundy pistoletowe 58%
Od poprzedniej serii — 1 dzień, map w tym tygodniu — 12
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Mirage | 9–5 | +9 | 3 | 1 |
| Anubis | 7–3 | +28 | 8 | |
| Dust2 | 4–4 | +9 | 3 | 6 |
| Nuke | 7–1 | +37 | 2 | |
| Inferno | 4–3 | +4 | 6 | |
| Cache | 3–3 | +2 | 7 | |
| Ancient | 0–1 | −2 | 1 | 14 |
Pierwszym banem usuwa Ancient w 14 z 17 serii
Vitality
3. miejsce w rankingu Valve · 1911 punktów
skład · rating gracza z pół roku
- apEX5.81
- ropz6.30
- ZywOo7.15
- flameZ6.25
- mezii5.91
ostatnie serie · 8 zwycięstw, 2 porażki
- W2-0PARIVISION#36ESL Pro League Season 2409.10
- W2-1Falcons#6ESL Pro League Season 2405.10
- W2-1Natus Vincere#34ESL Pro League Season 2404.10
- W2-01win#38ESL Pro League Season 2403.10
- W3-1Aurora#9StarLadder StarSeries Fall 202620.09
- W2-0FURIA#7StarLadder StarSeries Fall 202620.09
- P1-2Aurora#9StarLadder StarSeries Fall 202619.09
- W2-0FURIA#7StarLadder StarSeries Fall 202618.09
- W2-0magic#23StarLadder StarSeries Fall 202617.09
- P0-2MOUZ#4BLAST Open Fall 202605.09
mapy z 90 dni
33–17, różnica rund +136; do trzeciej mapy doszło 7 z 19 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 62%, po stronie T 50%, rundy pistoletowe 59%
Od poprzedniej serii — 1 dzień, map w tym tygodniu — 8
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 11–2 | +68 | 5 | 1 |
| Anubis | 4–5 | +8 | 1 | 3 |
| Mirage | 6–3 | +19 | 8 | |
| Nuke | 4–4 | −4 | 5 | 2 |
| Cache | 5–1 | +28 | 2 | 3 |
| Inferno | 3–2 | +17 | 4 | |
| Ancient | — | 17 |
Pierwszym banem usuwa Ancient w 17 z 17 serii
bezpośrednie serie z dwóch lat
5 serii: Aurora Gaming — 1 zwycięstwo, Vitality — 4 zwycięstwa
- P1-3Anubis 4-13, Inferno 13-11, Mirage 4-13, Cache 7-13StarLadder StarSeries Fall 202620.09
- W2-1Anubis 13-7, Inferno 11-13, Nuke 13-8StarLadder StarSeries Fall 202619.09
- P0-2Inferno 5-13, Nuke 5-13BLAST Open Spring 202628.03
- P0-2Inferno 8-13, Overpass 10-13PGL Cluj-Napoca 202620.02
- P0-2Ancient 22-25, Overpass 7-13Intel Extreme Masters Kraków 202603.02
Ranking Valve na 5 października