ZAKOŃCZONY
FURIA — Aurora Gaming 2:0: wynik i typ modeli AI
Seria FURIA — Aurora Gaming rozegrana 17 października (play-off, półfinał, Thunderpick World Championship 2026) zakończyła się wynikiem 2:0. Zakład modeli AI: Aurora Gaming wygra po kursie 2.08 — tak odpowiedziały 4 z 15 modeli; zakład nie wszedł.
- Thunderpick World Championship 2026
- Play-off, półfinał
- Do dwóch zwycięstw
- Transmisja
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Aurora Gaming wygra
2.08zakład modeli AI · Za tym zakładem — 4 z 15, w tym samym kierunku — jeszcze 3
Jakie były kursy na mecz
Od pierwszego odczytu kurs na FURIA spadł: 1.92 → 1.89, na Aurora Gaming — 1.96 → 2.08. Pieniądze idą na FURIA.
skróty
- 1, 2 — wygrana FURIA lub Aurora Gaming w serii
- H1, H2 — handicap mapowy: −1.5 oznacza wygranie serii bez straty mapy, +1.5 — zdobycie co najmniej jednej mapy
- O, U — suma map powyżej lub poniżej: powyżej 2.5 oznacza, że seria dojdzie do trzeciej mapy
Jak przebiegła seria
- mapa 1FURIA44 min
- mapa 2FURIA61 min
Typ modeli AI i analiza
Największa grupa modeli AI — na zwycięstwo drużyny Aurora Gaming — zakład nie wszedł. Podobne zakłady w tym samym kierunku: jeszcze 3 modele AI — handicap na mapach Aurora Gaming (+1.5). Jeszcze 5 — na powyżej 2.5 mapy — zakład nie wszedł. Pozostałe głosy (3) — inne zakłady: zwycięstwo drużyny FURIA i liczbę map.
- 4 z 152nasz zakładkurs 2.08ChatGPTClaudeDeepSeek
Groknie weszło - 3 z 15H2 (+1.5)w tym samym kierunkukurs 1.33KimiMistral
Dots3-Notenie weszło - 5 z 15O 2.5kurs 2.04
GeminiQwenDeepSeek FlashMiniMaxXiaomi MiMonie weszło
- 2 z 151kurs 1.89
GLM
Sonarweszło - 1 z 15U 2.5kurs 1.92Nemotron Superweszło
Kurs — cena w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Aurora Gaming wygrała siedem z ostatnich dziesięciu serii, a rywale nie byli przypadkowi: 2:0 ze Spirit z pierwszego miejsca w rankingu, a w przegranej serii z Vitality było 1:2. W ostatnich 90 dniach bilans map to 41-24 przy różnicy rund +100 i wygląda to lepiej niż 36-32 oraz +62 u FURIA, choć w rankingu Valve Brazylijczycy stoją wyżej, na 7. miejscu przeciwko 9.. Bezpośrednią serię z 6 października Aurora Gaming zabrała 2:1, wygrywając Mirage 13:9 i Nuke 13:9.
FURIA najczęściej banuje Anubis jako pierwszą mapę, 11 razy na 19 serii, i tym samym zdejmuje główny pick rywala. Problemem jest jej własny Nuke: Aurora Gaming ma na tej mapie bilans 7-2, a Anubis u samej FURIA to 0-3. Dlatego stawiamy na zwycięstwo Aurora Gaming, kurs 2.08.
Gdzie możemy się mylić
Veto map nie jest jeszcze znane, a przy takim układzie seria może spokojnie zahaczyć o Cache albo Dust2, gdzie przewagi nie ma żadna ze stron. Niepokoi też grafik Aurora Gaming: osiem map w tygodniu i ani jednego dnia przerwy przed półfinałem. Świeże 0:2 z 9z z 17. miejsca pokazuje, że ten skład ma słabsze dni, a kursy w ciągu 16 godzin przesunęły się w stronę FURIA, z 1.96 na 2.08.
- Za zakładem — 4 z 15 modeli AI, w tym samym kierunku — jeszcze 3; ponad połowa wybrała coś innego.
- Faworytem rynku jest FURIA: 1.89 wobec 2.08 na ten zakład.
Forma, składy i mapy
FURIA
7. miejsce w rankingu Valve · 1829 punktów
skład · rating gracza z pół roku
- FalleN5.45
- YEKINDAR6.26
- yuurih5.84
- KSCERATO6.45
- molodoy6.57
ostatnie serie · 6 zwycięstw, 4 porażki
- W2-1Legacy#2Thunderpick World Championship 202615.10
- W2-0BetBoom#11Thunderpick World Championship 202614.10
- P0-2MOUZ#4ESL Pro League Season 2409.10
- W2-09z#17ESL Pro League Season 2407.10
- P1-2Aurora#9ESL Pro League Season 2406.10
- W2-1PARIVISION#36ESL Pro League Season 2405.10
- P0-2MOUZ#4ESL Pro League Season 2404.10
- W2-0BetBoom#11ESL Pro League Season 2403.10
- P0-2Vitality#3StarLadder StarSeries Fall 202620.09
- W2-0MIBR#12StarLadder StarSeries Fall 202619.09
mapy z 90 dni
36–32, różnica rund +62; do trzeciej mapy doszło 13 z 27 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 54%, po stronie T 50%, rundy pistoletowe 55%
Od poprzedniej serii — 1 dzień, map w tym tygodniu — 5
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Mirage | 9–6 | +28 | 4 | 2 |
| Cache | 5–7 | −10 | 5 | 6 |
| Nuke | 7–4 | +31 | 5 | 1 |
| Dust2 | 5–5 | +5 | 2 | 4 |
| Ancient | 5–5 | +13 | 5 | |
| Inferno | 5–2 | +17 | 1 | 8 |
| Anubis | 0–3 | −22 | 1 | 13 |
Pierwszym banem usuwa Anubis w 11 z 19 serii
Aurora Gaming
9. miejsce w rankingu Valve · 1716 punktów
skład · rating gracza z pół roku
- XANTARES6.23
- woxic6.20
- Jimpphat6.31
- kyxsan5.60
- Wicadia6.44
ostatnie serie · 7 zwycięstw, 3 porażki
- W2-09z#17Thunderpick World Championship 202616.10
- W2-0Ninjas in Pyjamas#18Thunderpick World Championship 202615.10
- P0-29z#17Thunderpick World Championship 202614.10
- W2-0Spirit#1ESL Pro League Season 2411.10
- P1-2Vitality#3ESL Pro League Season 2410.10
- W2-01win#38ESL Pro League Season 2409.10
- W2-1FURIA#7ESL Pro League Season 2406.10
- W2-1BetBoom#11ESL Pro League Season 2405.10
- P0-2Falcons#6ESL Pro League Season 2404.10
- W2-09z#17ESL Pro League Season 2403.10
mapy z 90 dni
41–24, różnica rund +100; do trzeciej mapy doszło 10 z 25 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 60%, po stronie T 47%, rundy pistoletowe 55%
Od poprzedniej serii — 0 dni, map w tym tygodniu — 8
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Mirage | 10–6 | +8 | 3 | 1 |
| Anubis | 9–3 | +41 | 8 | |
| Dust2 | 5–4 | +15 | 3 | 6 |
| Nuke | 7–2 | +25 | 2 | |
| Cache | 5–4 | +2 | 7 | |
| Inferno | 5–4 | +11 | 6 | |
| Ancient | 0–1 | −2 | 1 | 14 |
Pierwszym banem usuwa Ancient w 14 z 17 serii
bezpośrednie serie z dwóch lat
10 serii: FURIA — 6 zwycięstw, Aurora Gaming — 4 zwycięstwa · poniżej ostatnie 5
- P1-2Dust2 13-8, Mirage 9-13, Nuke 9-13ESL Pro League Season 2406.10
- W2-1Ancient 13-11, Nuke 14-16, Mirage 13-9Esports World Cup 202619.08
- W2-0Dust2 13-9, Nuke 13-4Intel Extreme Masters Cologne Major 202620.06
- P0-2Dust2 14-16, Inferno 6-13BLAST Open Spring 202620.03
- W2-0Dust2 13-7, Mirage 13-4Intel Extreme Masters Kraków 202606.02
Ranking Valve na 5 października