ZAKOŃCZONY
Team Falcons — BetBoom Team 1:2: wynik i typ modeli AI
Seria Team Falcons — BetBoom Team rozegrana 17 października (play-off, półfinał, Thunderpick World Championship 2026) zakończyła się wynikiem 1:2. Zakład modeli AI — handicap mapowy: Team Falcons (−1.5) po kursie 2.22 — tak odpowiedziało 9 z 15 modeli; zakład nie wszedł.
- Thunderpick World Championship 2026
- Play-off, półfinał
- Do dwóch zwycięstw
- Transmisja
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Handicap mapowy: Team Falcons (−1.5)
2.22zakład modeli AI · Za tym zakładem — 9 z 15, za innymi — 6
Jakie były kursy na mecz
Od pierwszego odczytu kurs na Team Falcons wzrósł: 1.25 → 1.35, na BetBoom Team — 4.76 → 3.70. Pieniądze idą na BetBoom Team.
skróty
- 1, 2 — wygrana Team Falcons lub BetBoom Team w serii
- H1, H2 — handicap mapowy: −1.5 oznacza wygranie serii bez straty mapy, +1.5 — zdobycie co najmniej jednej mapy
- O, U — suma map powyżej lub poniżej: powyżej 2.5 oznacza, że seria dojdzie do trzeciej mapy
Jak przebiegła seria
- mapa 1Team Falcons45 min
- mapa 2BetBoom Team70 min
- mapa 3BetBoom Team49 min
Typ modeli AI i analiza
Najwięcej modeli AI — na handicap na mapach Team Falcons (−1.5) — zakład nie wszedł. Jeszcze 5 — na handicap na mapach BetBoom Team (+1.5) — zakład wszedł. Jeszcze jeden — na powyżej 2.5 mapy.
- 9 z 15H1 (−1.5)nasz zakładkurs 2.22ChatGPT
Gemini
GrokQwenDeepSeek FlashMistral
Sonar
Dots3-NoteNemotron Supernie weszło - 5 z 15H2 (+1.5)kurs 1.79ClaudeDeepSeekKimi
GLMXiaomi MiMoweszło - 1 z 15O 2.5kurs 2.33MiniMaxweszło
Kurs — cena w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Team Falcons we wszystkich dziesięciu ostatnich seriach banuje Cache jako pierwszą mapę, a BetBoom Team traci w ten sposób jedną z niewielu map z dodatnim bilansem 2-1. Sam pick Falcons to najczęściej Dust2, gdzie w ciągu 90 dni ma bilans 9-3, a rywal 0-2, więc handicap mapowy Team Falcons (-1.5) po kursie 2.22 opiera się na realnym przesunięciu puli map. Różnica widać też w klasie: 6. miejsce w rankingu Valve z 1843 punktami przeciwko 11. z 1596, m0NESY 6.88 i kyousuke 6.37 przeciwko najlepszemu w BetBoom Magnojez 6.36. W tym samym okresie Falcons ma na mapach 24-16 i różnicę rund +59, BetBoom 14-15 i -10, a serie BetBoom dochodziły do trzeciej mapy tylko w 4 z 12 przypadków.
Gdzie możemy się mylić
Veto map nie jest jednak jeszcze znane, a na Ancient Falcons ma zaledwie 2-4 — właśnie tam wynik 2:0 bez straty mapy się rozsypuje. Historii bezpośredniej też niewiele: były tylko dwa mecze bezpośrednie w ciągu dwóch lat, a w czerwcu to BetBoom wygrał serię 2:0.
Forma, składy i mapy
Team Falcons
6. miejsce w rankingu Valve · 1843 punkty
skład · rating gracza z pół roku
- NiKo6.28
- karrigan4.96
- TeSeS5.81
- m0NESY6.88
- kyousuke6.37
ostatnie serie · 6 zwycięstw, 4 porażki
- W2-19z#17Thunderpick World Championship 202615.10
- W2-0Ninjas in Pyjamas#18Thunderpick World Championship 202614.10
- P0-2Spirit#1ESL Pro League Season 2409.10
- W2-1Natus Vincere#34ESL Pro League Season 2406.10
- P1-2Vitality#3ESL Pro League Season 2405.10
- W2-0Aurora#9ESL Pro League Season 2404.10
- W2-0TYLOO#44ESL Pro League Season 2403.10
- P0-2Spirit#1BLAST Open Fall 202605.09
- W2-0G2#5BLAST Open Fall 202604.09
- P1-2MOUZ#4BLAST Open Fall 202631.08
mapy z 90 dni
24–16, różnica rund +59; do trzeciej mapy doszło 7 z 16 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 55%, po stronie T 52%, rundy pistoletowe 53%
Od poprzedniej serii — 2 dni, map w tym tygodniu — 5
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 9–3 | +24 | 5 | |
| Mirage | 4–4 | +2 | 4 | |
| Ancient | 2–4 | −6 | 3 | 2 |
| Anubis | 2–3 | +1 | ||
| Inferno | 4–1 | +23 | 4 | |
| Nuke | 3–1 | +15 | 1 | 1 |
| Cache | — | 10 |
Pierwszym banem usuwa Cache w 10 z 10 serii
BetBoom Team
11. miejsce w rankingu Valve · 1596 punktów
skład · rating gracza z pół roku
- Boombl45.62
- zorte6.02
- d1Ledez6.07
- s1ren5.78
- Magnojez6.36
ostatnie serie · 5 zwycięstw, 5 porażek
- W2-1Legacy#2Thunderpick World Championship 202616.10
- W2-1PARIVISION#36Thunderpick World Championship 202615.10
- P0-2FURIA#7Thunderpick World Championship 202614.10
- P0-29z#17ESL Pro League Season 2406.10
- P1-2Aurora#9ESL Pro League Season 2405.10
- W2-0M80#22ESL Pro League Season 2404.10
- P0-2FURIA#7ESL Pro League Season 2403.10
- P1-2G2#5FISSURE Playground 312.09
- W2-0MIBR#12FISSURE Playground 310.09
- W2-0Astralis#10FISSURE Playground 309.09
mapy z 90 dni
14–15, różnica rund −10; do trzeciej mapy doszły 4 z 12 serii do dwóch zwycięstw
Wygrane rundy po stronie CT 51%, po stronie T 46%, rundy pistoletowe 53%
Od poprzedniej serii — 1 dzień, map w tym tygodniu — 8
pula map z 90 dni
| Mapa | W–P | Rundy ± | Picki | Bany |
|---|---|---|---|---|
| Mirage | 4–4 | −7 | ||
| Anubis | 4–3 | +8 | 1 | |
| Nuke | 3–2 | +1 | ||
| Ancient | 1–3 | −10 | 1 | |
| Cache | 2–1 | +5 | 2 | |
| Dust2 | 0–2 | −7 | ||
| Inferno | — | 2 |
bezpośrednie serie z dwóch lat
2 serie: Team Falcons — 1 zwycięstwo, BetBoom Team — 1 zwycięstwo
- P0-2Nuke 11-13Intel Extreme Masters Cologne Major 202612.06
- W2-0Ancient 13-2, Dust2 13-2Intel Extreme Masters Dallas 2025: European Qualifier10.02
Ranking Valve na 5 października