ZAKOŃCZONY
Cracovia — Zagłębie Lubin 3:1: wynik i kursy
Mecz Cracovia — Zagłębie Lubin zakończył się wynikiem 3:1. Zakład modeli AI — obie drużyny strzelą: tak, po kursie 1.75; typ wszedł.
- Sędzia: Tomasz Marciniak
- Ekstraklasa, kolejka 10 z 34
- +20°, bezchmurnie
- Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, Kraków
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Obie drużyny strzelą: tak
1.75zakład modeli AI · Dwa kierunki zebrały tyle samo głosów, wybrano ten bliższy linii
Nasze typy piłkarskie do tej pory: 56 trafień · 34 pudła · 3 zwroty · +10,13 j. Wszystkie wyniki
co oznaczają te liczby
- wszedł / nie wszedł
- Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.
prawdopodobny wynik
2:1 9%1:2 8%0:0 7%
Prawdopodobny wynik to cztery najbardziej prawdopodobne rezultaty. To nie jest zakład: zakład wybiera konsensus modeli AI.
Jakie były kursy na mecz
W ciągu 5 dni remis: kurs wzrósł z 3.31 do 3.43 — zakładów na remis jest mniej.
skróty
- 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
- O/U — suma goli powyżej/poniżej linii
- H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
- 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — obie drużyny strzelą: 1.75 → 1.74 od publikacjiZobacz
Ten rynek prawie się nie ruszył: Tak 1.75 → 1.74, Nie 1.97 → 2.00.
Zmiany kursów
| Kiedy | Tak · nasz zakład | Nie |
|---|---|---|
| 1.74−0.01 | 2.00+0.01 | |
| 1.75 | 1.99+0.02 | |
| Publikacja naszego zakładu (obie drużyny strzelą) po kursie 1.75 | ||
| 1.75otwarcie | 1.97otwarcie | |
Jak przebiegł mecz
Zagłębie Lubin objęło prowadzenie w 27. minucie golem Aleksa Lawniczaka i z tym wynikiem zespoły zszedły do szatni. Po przerwie sędzia po analizie VAR utrzymał decyzję o rzucie karnym, a Ajdin Hasić wyrównał w 54. minucie. W doliczonym czasie VAR ponownie wskazał na rzut karny i Hasić w 90+8. minucie dał prowadzenie 2:1. W 90+18. minucie Mohamed Berte, po asyście Vincenta Burleta, ustalił wynik na 3:1. Stawialiśmy na to, że obie drużyny strzelą gola - typ trafiony, deklarowane prawdopodobieństwo wynosiło 53% przy kursie 1.75. Cracovia miała przewagę w xG, 3.01 wobec 1.13 Zagłębia, i 59% posiadania, choć strzałów celnych oddała tyle samo co rywal, po sześć. Bukmacherzy wyceniali zwycięstwo gospodarzy na 1.88, remis na 3.43, a wygraną gości na 3.87. Zakład na powyżej 2.5 gola, wyceniany na 1.89, także się sprawdził - w meczu padły cztery gole.
- 27'
Aleks Lawniczak0:1 - 29'
Amir Al-Ammari ŻK - 49'
rzut karny potwierdzony (VAR) · Gustav Henriksson - 53'
Zlatan Alomerović ŻK - 54'
Ajdin Hasić rzut karny1:1 - 64'
wszedł Josip Ćorluka, zszedł Mateusz Grzybek - 68'
Josip Ćorluka ŻK - 70'
David Čolina ŻK - 71'
sayfallah ltaief ŻK - 73'
wszedł Damian Michalski, zszedł David Čolina - 73'
wszedł Szymon Lyczko, zszedł Filip Szymczak - 73'
wszedł Sebastian Kerk, zszedł Jakub·Sypek - 74'
wszedł Martin Minchev, zszedł sayfallah ltaief - 80'
wszedł Mohamed Berte, zszedł Mateusz Klich - 90+3'
rzut karny potwierdzony (VAR) · Ajdin Hasić - 90+8'
Ajdin Hasić rzut karny2:1 - 90+9'
wszedł Mihael Mlinarić, zszedł Filip Kocaba - 90+10'
wszedł Kamil Glik, zszedł Ajdin Hasić - 90+11'
Leszek Ojrzynski ŻK - 90+18'
Mohamed Berte (Vincent Burlet)3:1
| Cracovia | wskaźnik | Zagłębie Lubin |
|---|---|---|
| 3.01 | oczekiwane gole (xG) | 1.13 |
| 16 | strzały | 16 |
| 6 | celne | 6 |
| 59% | posiadanie piłki | 41% |
| 5 | rzuty rożne | 1 |
| 14 | faule | 14 |
| 5 | obrony | 3 |
| 2 | żółte kartki | 3 |
co oznaczają te liczby
- oczekiwane gole (xG)
- Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
- ocena dostawcy
- Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.
Wyjściowe składy
- 13S. Madejski — najwyższa ocena dostawcy w meczu8.0
- 28V. Burlet6.8
- 61B. Traoré6.9
- 4G. Henriksson6.8
- 25O. Kakabadze6.7
- 6Amir Al Ammari6.3
- 20K. Knap6.0
- 47S. Ltaief6.1
- 43M. Klich6.2
- 14A. Hasić7.5
- 11L. Nordås6.4
- 91A. Bobek
- 90M. Bertewszedł 80'6.7
- 77J. Chrapusta
- 29W. Dej
- 15K. Glikwszedł 90+10'0.0
- 70D. Kameri
- 39M. Perković
- 79D. Piła
- 5B. Selan
- 17M. Minchevwszedł 74'6.4
- 18Kahveh Zahiroleslam
- 22D. Baumgartner
- 33Z. Alomerović6.3
- 6D. Čolina6.2
- 3R. Yakuba6.8
- 25M. Nalepa7.1
- 5A. Ławniczak7.0
- 13M. Grzybek6.5
- 7J. Sypek6.3
- 8D. Dąbrowski6.5
- 39F. Kocaba5.7
- 44M. Reguła6.4
- 18F. Szymczak6.2
- 30D. Hładun
- 26J. Kolan
- 37S. Kerkwszedł 73'6.4
- 21Seweryn Marek
- 4D. Michalskiwszedł 73'6.0
- 88M. Mlinarićwszedł 90+9'0.0
- 31I. Orlikowski
- 11A. Woźniak
- 16J. Ćorlukawszedł 64'6.1
- 19S. Łyczkowszedł 73'6.6
- 27Patryk Dziekoński
Typ modeli AI i analiza
Głosy rozłożyły się po równo: po 6 na to, że obie drużyny strzelą (wszedł) i na to, że Zagłębie Lubin nie przegra (nie wszedł). Pozostałe głosy (4) — inne zakłady: sumę goli, podwójną szansę i zwycięstwo drużyny Cracovia.
- 6 z 16BTTS taknasz zakładkurs 1.75QwenDeepSeek FlashMistralXiaomi MiMo
Dots3-NoteNemotron Ultraweszło - 6 z 16X2kurs 1.86ChatGPTClaudeDeepSeek
GeminiKimi
GLMnie weszło - 2 z 16U 2.5kurs 1.80
GrokMiniMaxnie weszło - 1 z 161Xkurs 1.22
Sonarweszło - 1 z 161kurs 1.86Nemotron Superweszło
Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Kursy w tej analizie — stan na 09.10 o 13:22 czasu polskiego
Cracovia u siebie ani razu nie zachowała czystego konta: w czterech meczach na własnym terenie traci średnio 1,5 bramki. Do tego 13. miejsce z ośmioma punktami po dziewięciu kolejkach, a w ostatnich pięciu spotkaniach jedno zwycięstwo i cztery porażki przy siedmiu bramkach strzelonych i 11 straconych. Gospodarze nie mają teraz czym grać na zero z tyłu.
Zagłębie Lubin na wyjazdach również rzadko pilnuje własnej bramki — w trzech z czterech meczów w roli gościa strzelały obie ekipy. Notowania stawiają trafienia z obu stron nieco powyżej połowy szans, 53%, i w tę stronę idziemy też my: nasz typ to obie drużyny strzelą, kurs 1.75.
Gdzie możemy się mylić
A co, jeśli bezpośrednie mecze ważą więcej niż bieżąca forma? Pięć ostatnich spotkań tych drużyn zakończyło się poniżej 2.5 gola, w tym dwa bezbramkowe — w maju 2026 i w listopadzie 2025 roku. Cracovia po takiej serii może cofnąć się do głębokiej obrony i grać z kontry, a Zagłębie w jednej czwartej wyjazdowych meczów zachowało czyste konto.
- Dwa kierunki zebrały tyle samo modeli AI: zakład wzięliśmy z tego, którego kurs jest bliżej linii.
Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy
Statystyki i forma
Ostatnie mecze
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 03.10 | Niecieczamecz towarzyski | D | 2:3 | P |
| 19.09 | GKS Katowice | W | 2:3 | P |
| 13.09 | Wisła Płock | W | 1:3 | P |
| 06.09 | Górnik Zabrze | D | 0:1 | P |
| 02.09 | Znicz PruszkówPuchar Polski | W | 1:1 | R |
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 03.10 | Miedź Legnicamecz towarzyski | D | 1:0 | Z |
| 20.09 | Wisła Płock | D | 0:2 | P |
| 15.09 | Raków Częstochowa | W | 3:2 | Z |
| 12.09 | GKS Katowice | D | 2:1 | Z |
| 07.09 | Wieczysta Kraków | W | 1:1 | R |
D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek
Średnie w sezonie
| własne / rywala | Ekstraklasa | ||
|---|---|---|---|
| gole | 1.2 / 1.5 | 1.2 / 1.3 | 1.5 |
| mecze powyżej 2.5 | 60% | 50% | |
| obie strzelały | 60% | 60% | |
| czyste konta | 20% | 30% | |
| bez gola | 40% | 30% | |
| u siebie / na wyjeździe | |||
| gole | 1.6 / 1.4 | 1.2 / 1.8 | |
| średnia suma goli | 3 | 3 | |
| mecze powyżej 2.5 | 60% | 60% | |
| obie strzelały | 60% | 80% | |
- Cracovia: mniej goli niż średnia ligi — 1,2 wobec 1,5
- Zagłębie Lubin: mniej goli niż średnia ligi — 1,2 wobec 1,5
- Cracovia: 4 porażki z rzędu w lidze
- „u siebie / na wyjeździe” — podział według roli w tym meczu: dla Cracovia tylko mecze domowe w sezonie, dla Zagłębie Lubin tylko wyjazdowe
Bezpośrednie mecze
5–4–1wygrane: Cracovia · remisy · wygrane: Zagłębie Lubin
| Mecz | Wynik | Data | Rozgrywki |
|---|---|---|---|
| Zagłębie Lubin — Cracovia | 0:0 | 03.05.26 | |
| Cracovia — Zagłębie Lubin | 0:0 | 03.11.25 | |
| Zagłębie Lubin — Cracovia | 1:2 | 24.05.25 | |
| Cracovia — Zagłębie Lubin | 1:1 | 29.11.24 | |
| Zagłębie Lubin — Cracovia | 1:1 | 18.02.24 | |
| Cracovia — Zagłębie Lubin | 1:0 | 02.11.23 | Puchar Polski |
| Cracovia — Zagłębie Lubin | 2:1 | 11.08.23 | |
| Cracovia — Zagłębie Lubin | 0:1 | 13.05.23 | |
| Zagłębie Lubin — Cracovia | 0:2 | 30.10.22 | |
| Cracovia — Zagłębie Lubin | 1:0 | 18.04.22 |
- obie strzeliły w 4 z 10 ostatnich meczów bezpośrednich
- powyżej 2.5 gola — w 2 z 10