ZAKOŃCZONY
FC Barcelona — Getafe 3:0: wynik i kursy
Mecz FC Barcelona — Getafe zakończył się wynikiem 3:0. Zakład modeli AI: handicap FC Barcelona (−2.5) po kursie 1.53; typ wszedł.
- Sędzia: Jesús Gil Manzano
- LaLiga, kolejka 8 z 38
- +24°, niewielkie zachmurzenie
- Camp Nou, Barcelona
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Handicap FC Barcelona (−2.5)
1.53zakład modeli AI · Za tym zakładem — 5 z 16, w tę samą stronę — jeszcze 5
Nasze typy piłkarskie do tej pory: 56 trafień · 34 pudła · 3 zwroty · +10,13 j. Wszystkie wyniki
co oznaczają te liczby
- wszedł / nie wszedł
- Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.
prawdopodobny wynik
2:0 9%1:1 9%3:1 8%
Prawdopodobny wynik to cztery najbardziej prawdopodobne rezultaty; kurs obok to średnia cena 6 bukmacherów na ten wynik. To nie jest zakład: zakład wybiera konsensus modeli AI.
Jakie były kursy na mecz
W ciągu 17 dni wygrana: Getafe: kurs spadł z 34.61 do 23.90 — pieniądze płyną na gości.
skróty
- 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
- O/U — suma goli powyżej/poniżej linii
- H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
Ruch liniiNasz zakład — FC Barcelona −2.5: 1.53 → 1.82 od publikacjiZobacz
Od publikacji kurs naszego zakładu (handicap: FC Barcelona −2.5) wzrósł z 1.53 do 1.82: rynek ocenia go teraz jako mniej prawdopodobny.
Zmiany kursów
| Kiedy | FC Barcelona −2.5 · nasz zakład | Getafe +2.5 |
|---|---|---|
| 1.82pierwszy odczyt | 2.00pierwszy odczyt | |
| Publikacja naszego zakładu (handicap: FC Barcelona −2.5) po kursie 1.53 | ||
Jak przebiegł mecz
FC Barcelona rozstrzygnęła sprawę jeszcze w pierwszej połowie: Anthony Gordon otworzył wynik w drugiej minucie, a Gabriel Jesus podwyższył na 2:0 w 30. Do przerwy Barcelona prowadziła 2:0. W całym meczu Getafe trafiło w bramkę raz, Barcelona osiem razy. Trzeciego gola, w 73. minucie, dołożył Jules Koundé po podaniu Lamine Yamala. Getafe obejrzało cztery żółte kartki, Barcelona dwie, czerwonej nie było. Liczby mówią o jednostronnym meczu: 1.97 xG wobec 0.14, a Barcelona miała 83% posiadania. Oddała 23 strzały, Getafe tylko cztery. Stawialiśmy na handicap Barcelony (-2.5), kurs 1.53. Typ trafiony. Zwycięstwo gospodarzy bukmacherzy wyceniali na 1.10, triumf Getafe na 23.90. Zakład na obie drużyny strzelą, wyceniany na 1.56 dla wariantu nie, trafił się - gole padały tylko z jednej strony.
- 2'
Anthony Gordon1:0 - 30'
Gabriel Jesus2:0 - 34'
Kiko Femenia ŻK - 37'
wszedł Abdel Abqar, zszedł Zaid Romero - 45+2'
Johan Mojica ŻK - 46'
Daniel Olmo Carvajal ŻK - 61'
wszedł Fermín López, zszedł Pablo Martín Páez Gavira - 61'
wszedł Pedri, zszedł Daniel Olmo Carvajal - 65'
wszedł Martin Satriano, zszedł Iván Azón - 65'
wszedł David Cordón Mancha, zszedł Johan Mojica - 65'
wszedł Juan Sebastian Boselli Graf, zszedł Andrés García - 71'
Juan Sebastian Boselli Graf ŻK - 71'
wszedł Marc Bernal, zszedł Rodrigo Hernandez Cascante - 71'
wszedł Karim Adeyemi, zszedł Anthony Gordon - 73'
Jules Koundé (Lamine Yamal)3:0 - 75'
Ramón Terrats ŻK - 82'
wszedł Hamza Abdelkarim, zszedł Gabriel Jesus - 85'
wszedł Saba Sazonov, zszedł Kiko Femenia - 90+1'
Fermín López ŻK
| FC Barcelona | wskaźnik | Getafe |
|---|---|---|
| 1.97 | oczekiwane gole (xG) | 0.14 |
| 23 | strzały | 4 |
| 8 | celne | 1 |
| 83% | posiadanie piłki | 17% |
| 9 | rzuty rożne | 3 |
| 9 | faule | 11 |
| 1 | obrony | 5 |
| 2 | żółte kartki | 4 |
co oznaczają te liczby
- oczekiwane gole (xG)
- Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
- ocena dostawcy
- Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.
Wyjściowe składy
- 1Joan García7.1
- 12X. Espart7.3
- 18Gerard Martín7.3
- 24Eric García6.6
- 23J. Koundé7.8
- 6Gavi6.9
- 16Rodri7.2
- 20Dani Olmo6.5
- 17A. Gordon — najwyższa ocena dostawcy w meczu8.2
- 9Gabriel Jesus7.8
- 10Lamine Yamal7.6
- 29H. Abdelkarimwszedł 82'6.5
- 14K. Adeyemiwszedł 71'7.1
- 3Alejandro Balde
- 22Marc Bernalwszedł 71'7.0
- 2João Cancelo
- 4B. Farinas
- 7Fermínwszedł 61'7.0
- 25D. Livaković
- 8Pedriwszedł 61'7.2
- 13W. Szczęsny
- 5Pau Cubarsí Paredes
- 13David Soria6.8
- 22J. Mojica5.4
- 24Z. Romero5.8
- 8N. Gudelj6.4
- 2D. Dakonam6.1
- 17Kiko Femenía5.4
- 11Ramón Terrats5.7
- 6Mario Martín5.8
- 16Francho Serrano5.7
- 21Andrés García6.1
- 20Iván Azón6.2
- 5A. Abqarwszedł 37'5.9
- 15S. Boselliwszedł 65'5.6
- 3Davinchiwszedł 65'5.9
- 35Diego Ferrer
- 1J. Letáček
- 34Jesús Martínez Girón
- 9Borja Mayoral
- 28Alberto Risco
- 10M. Satrianowszedł 65'6.2
- 4S. Sazonovwszedł 85'6.0
- 26J. Valou
Typ modeli AI i analiza
Głosy rozłożyły się po równo: po 5 na handicap FC Barcelona (−2.5) (wszedł) i na to, że co najmniej jedna drużyna nie strzeli (wszedł). Pozostałe głosy (6) — inne zakłady: handicap FC Barcelona i sumę goli.
- 5 z 16H1 (−2.5)nasz zakładkurs 1.53DeepSeek Flash
GLM
SonarNemotron SuperNemotron Ultraweszło - 5 z 16BTTS niekurs 1.56ChatGPTClaude
Gemini
GrokKimiweszło - 3 z 16H1 (−3.5)w tę samą stronękurs 2.26DeepSeekMiniMaxMistralnie weszło
- 1 z 16H1 (−3)w tę samą stronękurs 1.83Qwenzwrot
- 1 z 16O 4.5kurs 2.20Xiaomi MiMonie weszło
- 1 z 16H1 (−4.5)w tę samą stronękurs 3.46
Dots3-Notenie weszło
Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Kursy w tej analizie — stan na 09.10 o 13:21 czasu polskiego
Dystans między tymi drużynami widać po najprostszych liczbach. FC Barcelona wygrała pięć spotkań z rzędu, strzelając w nich 24 gole, a u siebie zdobywa średnio 4,7 bramki na mecz przy 1,3 straconej. Getafe w trzech wyjazdowych meczach sezonu nie trafiło ani razu i traci po 1,7 gola. W tabeli to pierwsze miejsce z 21 punktami przeciwko 11. z 8 punktami, a we wrześniu 2025 roku na Camp Nou gospodarze rozbili tego samego rywala 3:0. Rynek daje 62% szans na handicap (-2.5), a przy takiej skuteczności miejscowych zwycięstwo różnicą trzech bramek wygląda na realny scenariusz. Nasz typ to handicap (-2.5) dla FC Barcelony.
Gdzie możemy się mylić
Getafe potrafi zamienić taki wieczór w mozolną walkę. W dziesięciu bezpośrednich meczach FC Barcelona ma sześć zwycięstw i cztery remisy, w tym 1:1 ze stycznia 2025 roku i 0:0 z sierpnia 2023 roku, a we wrześniu 2024 roku gospodarze wymęczyli zaledwie 1:0. Jeśli goście cofną się głęboko i będą grać na czas, przewaga jednego czy dwóch goli nie wystarczy, by typ był trafiony. Do tego przez dwa tygodnie kursy przesunęły się nie na korzyść FC Barcelony.
Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy
Statystyki i forma
Ostatnie mecze
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 19.09 | FC Sevilla | W | 3:1 | Z |
| 16.09 | Racing Santander | D | 7:2 | Z |
| 13.09 | Levante | W | 4:2 | Z |
| 09.09 | Feyenoord RotterdamLiga Mistrzów | D | 5:1 | Z |
| 06.09 | Valencia | W | 5:0 | Z |
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 20.09 | Málaga | D | 1:0 | Z |
| 17.09 | Real Betis | W | 0:1 | P |
| 13.09 | Deportivo La Coruña | D | 1:1 | R |
| 07.09 | Celta Vigo | D | 1:1 | R |
| 31.08 | Osasuna | W | 0:1 | P |
D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek
Średnie w sezonie
| własne / rywala | LaLiga | ||
|---|---|---|---|
| gole | 4.3 / 0.9 | 0.5 / 1.3 | 1.5 |
| xG | 3.7 / 1 | 0.6 / 1.3 | 1.5 |
| strzały | 21.6 / 6.9 | 10.8 / 14.5 | 13.4 |
| strzały celne | 8.3 / 2.9 | 2.5 / 4.9 | 4.7 |
| rzuty rożne | 7.6 / 2.5 | 3.8 / 5.8 | 4.9 |
| faule | 9.5 / 10.3 | 14.3 / 13.3 | 12.4 |
| żółte kartki | 1.3 / 1.6 | 2.9 / 2.4 | 2.1 |
| mecze powyżej 2.5 | 88% | 25% | |
| obie strzelały | 50% | 25% | |
| czyste konta | 50% | 25% | |
| bez gola | 0% | 50% | |
| u siebie / na wyjeździe | |||
| gole | 4.3 / 1 | 0 / 2 | |
| średnia suma goli | 5.3 | 2 | |
| mecze powyżej 2.5 | 75% | 50% | |
| obie strzelały | 50% | 0% | |
- FC Barcelona: więcej goli niż średnia ligi — 4,3 wobec 1,5
- Getafe: mniej goli niż średnia ligi — 0,5 wobec 1,5
- FC Barcelona: 5 zwycięstw z rzędu w lidze
- „u siebie / na wyjeździe” — podział według roli w tym meczu: dla FC Barcelona tylko mecze domowe w sezonie, dla Getafe tylko wyjazdowe
Bezpośrednie mecze
6–4–0wygrane: FC Barcelona · remisy · wygrane: Getafe
| Mecz | Wynik | Data | Rozgrywki |
|---|---|---|---|
| Getafe — FC Barcelona | 0:2 | 25.04.26 | |
| FC Barcelona — Getafe | 3:0 | 21.09.25 | |
| Getafe — FC Barcelona | 1:1 | 18.01.25 | |
| FC Barcelona — Getafe | 1:0 | 25.09.24 | |
| FC Barcelona — Getafe | 4:0 | 24.02.24 | |
| Getafe — FC Barcelona | 0:0 | 13.08.23 | |
| Getafe — FC Barcelona | 0:0 | 16.04.23 | |
| FC Barcelona — Getafe | 1:0 | 22.01.23 | |
| Getafe — FC Barcelona | 0:0 | 15.05.22 | |
| FC Barcelona — Getafe | 2:1 | 29.08.21 |
- obie strzeliły w 2 z 10 ostatnich meczów bezpośrednich
- powyżej 2.5 gola — w 3 z 10