Dziś
Celta Vigo — Deportivo Alavés: typ AI na mecz
Mecz Celta Vigo — Deportivo Alavés odbędzie się 18 października. Zakład modeli AI: poniżej 2.5 gola po kursie 1.67 (głosy: 9 z 15).
- LaLiga, kolejka 9 z 38
- +22°, bezchmurnie
- Estadio Abanca-Balaídos, Vigo
opublikowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Poniżej 2.5 gola
1.67Teraz 1.73 · 1.67 w chwili publikacji
zakład modeli AI · Za tym zakładem — 9 z 15, za innymi — 6
Nasze typy piłkarskie do tej pory: 86 trafień · 63 pudła · 5 zwrotów · +3,46 j. Wszystkie wyniki
prawdopodobny wynik
1:0 10%0:0 10%2:1 9%
Prawdopodobny wynik to cztery najbardziej prawdopodobne rezultaty; kurs obok to średnia cena 9 bukmacherów na ten wynik. To nie jest zakład: zakład wybiera konsensus modeli AI.
Kursy na mecz
W ciągu 2 dni wygrana: Deportivo Alavés: kurs spadł z 3.56 do 3.43 — pieniądze płyną na gości.
skróty
- 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
- O/U — liczba goli powyżej/poniżej linii
- H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
- 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — Poniżej 2.5: 1.67 → 1.73 od publikacjiZobacz
Od publikacji kurs naszego zakładu (poniżej 2.5 gola) wzrósł z 1.67 do 1.73: rynek ocenia go teraz jako mniej prawdopodobny.
Zmiany kursów
| Kiedy | Powyżej 2.5 | Poniżej 2.5 · nasz zakład |
|---|---|---|
| 2.13−0.08 | 1.73+0.05 | |
| 2.21−0.02 | 1.68+0.01 | |
| Publikacja naszego zakładu (poniżej 2.5 gola) po kursie 1.67 | ||
| 2.23otwarcie | 1.67otwarcie | |
Typ modeli AI i analiza
Najwięcej modeli AI stawia na poniżej 2.5 gola. Jeszcze 2 — na zwycięstwo drużyny Celta Vigo. Pozostałe głosy (4) — każdy na własny zakład: podwójną szansę, „obie strzelą — nie”, „obie strzelą” i liczbę goli.
- 9 z 15U 2.5nasz zakładkurs 1.67ChatGPTClaudeDeepSeek
GeminiKimiQwenDeepSeek Flash
GLMMiniMax - 2 z 151kurs 2.10Xiaomi MiMoNemotron Super
- 1 z 151Xkurs 1.28
Sonar - 1 z 15BTTS niekurs 1.81
Grok - 1 z 15BTTS takkurs 1.91Mistral
- 1 z 15O 2.5kurs 2.23
Dots3-Note
Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Kursy w tej analizie — stan na 16.10 o 17:21 czasu polskiego
Bezpośrednie mecze tych rywali bywały wyjątkowo mozolne: 1:1 we wrześniu 2023 roku, 1:1 w styczniu 2025 roku i 0:1 w listopadzie 2025 roku. Deportivo Alavés na wyjazdach strzela 0,7 i traci jednego gola na mecz, średnia jego spotkań na obcych boiskach to 1,7 bramki, a powyżej 2.5 gola padło tylko w jednym z trzech. Celta Vigo u siebie jest skuteczniejsza (1,8 strzelonego i 1,3 straconego gola), ale z przodu nie ma kim grać: zabraknie Borji Iglesiasa z jego 18 golami w poprzednim sezonie, Pabla Durana i Yonesa El-Abdellaouiego, czyli całej linii ataku.
Gdzie możemy się mylić
Ostrożny scenariusz nie jest tu jednak regułą. Wiosną te same drużyny urządziły w Vigo mecz, który skończył się 3:4, a Deportivo Alavés zostało bez Garcésa i Ángela Péreza w defensywie — przetrzebiona obrona traci gole nawet z niezbyt groźnym atakiem. Mimo tego w LaLiga stawiamy na poniżej 2.5 gola, kurs 1.67.
Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy
Statystyki i forma
Kontuzje i zawieszenia
- P. DuranNAP · 5 goli w 2025/26łydkanie zagra
- J. El AbdellaouiNAP · 31 meczów w 2025/26kolanonie zagra
B. IglesiasNAP · 18 goli w 2025/26mięsieńnie zagra- M. RomanPOM · 29 meczów w 2025/26kolanonie zagra
- C. StarfeltOBR · 31 meczów w 2025/26mięsieńnie zagra
- F. GarcesOBR · 10 meczów w 2025/26zawieszenienie zagra
- A. PerezOBR · 17 meczów w 2025/26czerwona kartkanie zagra
- M. Rodriguezkostkanie zagra
trenerzy: Claudio Giráldez · Quique Sanchez Flores · główne ustawienia sezonu: 3-4-3 · 3-5-2
Ostatnie mecze
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 15.10 | Juventus TurynLiga Europy | D | 1:2xG 1.1–1.9 | P |
| 11.10 | Elche | W | 0:0xG 0.5–0.8 | R |
| 19.09 | Racing Santander | D | 5:0xG 2.1–0.8 | Z |
| 16.09 | Omonia NikozjaLiga Europy | W | 0:1xG 1.2–0.3 | P |
| 13.09 | Málaga | D | 1:1xG 1.9–0.4 | R |
| 07.09 | Getafe | W | 1:1xG 1.0–0.7 | R |
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 10.10 | Atlético Madryt | D | 1:2xG 1.3–2.0 | P |
| 19.09 | Athletic Bilbao | W | 0:0xG 0.1–1.6 | R |
| 15.09 | Valencia | D | 0:1xG 1.1–0.7 | P |
| 12.09 | Racing Santander | W | 1:2 | P |
| 06.09 | Osasuna | D | 5:2xG 1.2–1.6 | Z |
| 28.08 | Villarreal | D | 1:0xG 0.8–1.4 | Z |
D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek
Średnie w sezonie
| własne / rywala | LaLiga | ||
|---|---|---|---|
| gole | 1 / 0.8 | 1.5 / 1 | 1.5 |
| xG | 0.9 / 1.2 | 1.3 / 1.3 | 1.5 |
| strzały | 9.9 / 12.5 | 11.9 / 13.4 | 13.4 |
| strzały celne | 3.3 / 3.8 | 4.3 / 4.5 | 4.7 |
| rzuty rożne | 3.1 / 4.8 | 3.8 / 5.8 | 4.9 |
| faule | 12 / 14.1 | 13.3 / 13.3 | 12.4 |
| żółte kartki | 1.8 / 2.4 | 1.8 / 2.3 | 2.1 |
| mecze powyżej 2.5 | 25% | 50% | |
| obie strzelały | 38% | 50% | |
| czyste konta | 50% | 38% | |
| bez gola | 50% | 25% | |
| u siebie / na wyjeździe | |||
| gole | 1.8 / 1.3 | 0.7 / 1 | |
| średnia liczba goli | 3 | 1.7 | |
| mecze powyżej 2.5 | 50% | 33% | |
| obie strzelały | 50% | 67% | |
- Celta Vigo: mniej goli niż średnia ligi — 1,0 wobec 1,5
- Deportivo Alavés strzela rzadziej niż średnia ligi — 11,9 strzału wobec 13,4
- Celta Vigo bez porażki w 5 ostatnich meczach ligowych
- „u siebie / na wyjeździe” — podział według roli w tym meczu: dla Celta Vigo tylko mecze domowe w sezonie, dla Deportivo Alavés tylko wyjazdowe
Bezpośrednie mecze
6–2–2wygrane: Celta Vigo · remisy · wygrane: Deportivo Alavés
| Mecz | Wynik | Data | Rozgrywki |
|---|---|---|---|
| Celta Vigo — Deportivo Alavés | 3:4 | 22.03.26 | |
| Deportivo Alavés — Celta Vigo | 0:1 | 22.11.25 | |
| Deportivo Alavés — Celta Vigo | 1:1 | 27.01.25 | |
| Celta Vigo — Deportivo Alavés | 2:1 | 16.08.24 | |
| Deportivo Alavés — Celta Vigo | 3:0 | 27.04.24 | |
| Celta Vigo — Deportivo Alavés | 1:1 | 28.09.23 | |
| Celta Vigo — Deportivo Alavés | 4:0 | 07.05.22 | |
| Deportivo Alavés — Celta Vigo | 1:2 | 27.11.21 | |
| Deportivo Alavés — Celta Vigo | 1:3 | 04.04.21 | |
| Celta Vigo — Deportivo Alavés | 2:0 | 20.12.20 |
- obie strzeliły w 6 z 10 ostatnich meczów bezpośrednich
- powyżej 2.5 gola — w 6 z 10
Tabela
| # | Drużyna | M | Z-R-P | BZ–BS | Pkt | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 | Real Sociedad | 8 | 4-1-3 | 12–15 | 13 | RZPZZ |
| 7 | Deportivo Alavés | 8 | 3-2-3 | 12–8 | 11 | ZPPRP |
| 8 | Deportivo La Coruña | 8 | 2-4-2 | 12–11 | 10 | ZRPRP |
| 9 | Celta Vigo | 8 | 1-5-2 | 8–6 | 8 | RRRZR |
| 10 | Athletic Bilbao | 6 | 2-2-2 | 7–6 | 8 | ZZRR |
wycinek: obie drużyny i ich sąsiedzi w tabeli · forma — najnowsze z prawej
Gole według minut
- 0-1510
- 16-3003
- 31-4530
- 46-6011
- 61-7511
- 76-9021
- 0-1500
- 16-3020
- 31-4532
- 46-6013
- 61-7521
- 76-9042
w każdym wierszu: na zielono zdobyte, na szaro stracone — w odcinkach po 15 minut