Przejdź do treści
Menu

ZAKOŃCZONY

Polska — Rumunia 6:0: wynik i kursy meczu Ligi Narodów

Mecz Ligi Narodów Polska — Rumunia zakończył się wynikiem 6:0. Zakład modeli AI: Polska wygra po kursie 1.53; typ wszedł.

opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego

Polska
Rumunia

zakład modeli AI: Polska wygra

1.53

zakład modeli AI · Za tym zakładem — 5 z 16, w tę samą stronę — jeszcze 2

Panel podzielony

Nasze typy piłkarskie do tej pory: 56 trafień · 34 pudła · 3 zwroty · +10,13 j. Wszystkie wyniki

wszedł+0,53 j.
co oznaczają te liczby
wszedł / nie wszedł
Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.

Jakie były kursy na mecz

linia przed meczem, ostatnia aktualizacja 01.10 09:38

wynik11.53 — zgodny z naszym zakłademX4.08+0.0425.60+0.09
suma goli 2.5odczyt 30.09 10:29O1.74U2.01
obie strzeląodczyt 30.09 10:29tak1.84nie1.87
podw. szansaodczyt 30.09 10:291X1.15121.25X22.39
handicapodczyt 30.09 10:29H1 −0.51.52H2 +0.52.37

W ciągu doby linia na wynik stoi: ceny nie drgnęły nawet o jeden krok kursu.

skróty
  • 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
  • O/U — suma goli powyżej/poniżej linii
  • H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
  • 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — Polska: 1.53 → 1.53 od publikacjiZobacz

Ten rynek prawie się nie ruszył: Polska 1.53 → 1.53, Remis 4.04 → 4.08, Rumunia 5.51 → 5.60.

Polska1.53 → 1.53nasz zakładRemis4.04 → 4.08Rumunia5.51 → 5.60
1.502.003.004.006.0030 wrz1 paźPublikacja · 1.53Rumunia 5.60Remis 4.08Polska 1.53

Zmiany kursów

Zmiany kursów na rynku 1X2
KiedyPolska · nasz zakładRemisRumunia
1.534.08+0.045.60+0.09
Publikacja naszego zakładu (wygrana: Polska) po kursie 1.53
1.53otwarcie4.04otwarcie5.51otwarcie
2 odczyty · kursy zmieniły się 1 raz

Jak przebiegł mecz

do przerwy 1:0

protokół meczu · 10.10 14:01

Rumunia grała w dziesięciu już od 22. minuty, po czerwonej kartce dla Drăguşina, a dwie minuty później Lewandowski wykorzystał rzut karny na 1:0. Taki wynik padł do przerwy. Po zmianie stron Polska strzelała bez przerwy: Lewandowski podwyższył w 47. minucie, w 49. do własnej siatki trafił Ghiță, potem gole dodali Zieliński i Bednarek, a wynik 6:0 zamknął w 86. minucie ponownie Lewandowski. Gole oczekiwane wyniosły 3.47 dla Polski wobec 0.56 dla Rumunii, a przy dziesięciu strzałach gości i tylko trzech celnych różnica w skuteczności była ogromna. Posiadanie sięgnęło 67% wobec 33%, rożnych było siedem przy jednym rumuńskim. Typ na zwycięstwo Polski po kursie 1.53 wyszedł. Kurs na wygraną Rumunii sięgał 5.60, na remis stał w ofercie po 4.08. Zakład na powyżej 2.5 gola, wyceniany na 1.74, również się sprawdził.

  1. 22'RumuniaRadu Drăguşin CZK
  2. 24'PolskaRobert Lewandowski rzut karny1:0
  3. 27'Rumuniawszedł Andrei Coubiș, zszedł Valentin Mihăilă
  4. 35'RumuniaVirgil Ghiță ŻK
  5. 39'RumuniaTudor Băluță ŻK
  6. 42'PolskaRobert Lewandowski ŻK
  7. 47'PolskaRobert Lewandowski (Nicola Zalewski)2:0
  8. 49'PolskaVirgil Ghiță samobój3:0
  9. 57'PolskaKarol Świderski ŻK
  10. 62'PolskaPiotr Zieliński4:0
  11. 63'Polskawszedł Norbert Wojtuszek, zszedł Matty Cash
  12. 63'Polskawszedł Kacper Urbański, zszedł Wiktor Nowak
  13. 66'PolskaJan Bednarek (Sebastian Szymański)5:0
  14. 67'Rumuniawszedł Marius Marin, zszedł Ianis Hagi
  15. 67'Rumuniawszedł Andrei Borza, zszedł Nicușor Bancu
  16. 67'Rumuniawszedł Bogdan Racovițan, zszedł Dennis Man
  17. 71'Polskawszedł Marcel Reguła, zszedł Sebastian Szymański
  18. 71'Polskawszedł Bartosz Slisz, zszedł Piotr Zieliński
  19. 73'RumuniaAndrei Borza ŻK
  20. 78'Polskawszedł Oskar Pietuszewski, zszedł Nicola Zalewski
  21. 78'Rumuniawszedł Cătălin Cîrjan, zszedł Răzvan Marin
  22. 86'PolskaRobert Lewandowski (Oskar Pietuszewski)6:0
Statystyki meczu Polska — Rumunia
PolskawskaźnikRumunia
3.47oczekiwane gole (xG)0.56
24strzały10
9celne3
67%posiadanie piłki33%
7rzuty rożne1
9faule11
3obrony4
88%celność podań75%
2żółte kartki3
0czerwone kartki1
-1.78gole zapobieżone-1.78
co oznaczają te liczby
oczekiwane gole (xG)
Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
gole zapobieżone
Praca bramkarza ponad oczekiwania: ile goli obronił w porównaniu z tym, ile powinny dać celne strzały. Liczba ujemna — stracił więcej, niż się spodziewano.
ocena dostawcy
Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.

Wyjściowe składy

Polska

ustawienie 4-2-3-1 · trener Jan Urban

wyjściowa jedenastkaocena dostawcy
  • 1Marcin Bułka7.0
  • 19Przemysław Frankowski7.7
  • 14Jakub Kiwior8.2
  • 5Jan Bednarek8.9
  • 2Matty Cash7.0
  • 10Piotr Zieliński8.9
  • 16Wiktor Nowak8.2
  • 21Nicola Zalewski8.2
  • 20Sebastian Szymański7.5
  • 11Karol Świderski6.3
  • 9Robert Lewandowski — najwyższa ocena dostawcy w meczu9.2
rezerwowi
  • 3Norbert Wojtuszekwszedł 63'6.9
  • 8Kacper Urbańskiwszedł 63'6.9
  • 6Bartosz Sliszwszedł 71'6.9
  • 18Marcel Reguławszedł 71'6.9
  • 7Oskar Pietuszewskiwszedł 78'6.9
  • 12Mateusz Kochalski
  • 22Sławomir Abramowicz
  • 4Tomasz Kędziora
  • 15Tymoteusz Puchacz
  • 23Kacper Potulski
  • 17Michał Skóraś
  • 13Mateusz Żukowski
Rumunia

ustawienie 4-3-1-2 · trener Mircea Lucescu

wyjściowa jedenastkaocena dostawcy
  • 12Ottó Hindrich4.9
  • 11Nicușor Bancu5.7
  • 5Virgil Ghiță5.2
  • 3Radu Drăguşin3.5
  • 2Andrei Rațiu6.0
  • 13Valentin Mihăilă6.7
  • 17Tudor Băluță6.9
  • 18Răzvan Marin6.3
  • 14Ianis Hagi5.9
  • 9Daniel Bîrligea5.3
  • 20Dennis Man6.0
rezerwowi
  • 4Andrei Coubișwszedł 27'5.6
  • 15Andrei Borzawszedł 67'6.3
  • 22Bogdan Racovițanwszedł 67'6.3
  • 6Marius Marinwszedł 67'6.3
  • 19Cătălin Cîrjanwszedł 78'6.3
  • 1Ionuț Radu
  • 16Valentin Cojocaru
  • 23Tony Strata
  • 7Florin Tănase
  • 8Alexandru Cicâldău
  • 10Nicolae Stanciu
  • 21Olimpiu Moruțan

Najwięcej modeli AI — na zwycięstwo drużyny Polska — zakład wszedł. Bliskie zakłady w tę samą stronę: jeszcze 2 modele AI — handicap Polska (−1.5). Jeszcze po 4 na powyżej 2.5 gola (wszedł) i na to, że obie drużyny strzelą (nie wszedł). Jeszcze jeden — na handicap Rumunia (+1.5).

  • 5 z 161nasz zakładkurs 1.53GrokMistralSonarNemotron SuperNemotron Ultraweszło
  • 4 z 16O 2.5kurs 1.74GeminiQwenDeepSeek FlashMiniMaxweszło
  • 4 z 16BTTS takkurs 1.84ChatGPTClaudeKimiXiaomi MiMonie weszło
  • 2 z 16H1 (−1.5)w tę samą stronękurs 2.58DeepSeekDots3-Noteweszło
  • 1 z 16H2 (+1.5)kurs 1.55GLMnie weszło

Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.

Kursy w tej analizie — stan na 30.09 o 11:50 czasu polskiego

Oba bezpośrednie mecze Polski z Rumunią w eliminacjach mistrzostw świata padły łupem Biało-Czerwonych: 3:1 u siebie w czerwcu 2017 roku i pewna wygrana na wyjeździe w listopadzie 2016 roku, gdy Rumuni nie strzelili ani jednego gola. Teraz dochodzi do tego układ tabeli. Rumunia zamyka grupę Ligi Narodów bez punktu po dwóch kolejkach, Polska z jednym punktem jest trzecia i przed własną publicznością musi odrabiać stratę. Kursy to potwierdzają: 60% szans na zwycięstwo gospodarzy, 17% na sukces Rumunii, a remis wyceniono na 4.04. Stawiamy na zwycięstwo Polski, kurs 1.53.

Gdzie możemy się mylić

Wątpliwość jest oczywista. Skąd ma się wziąć przekonująca gra, jeśli sami Polacy zdobyli w dwóch kolejkach zaledwie punkt? Goście przyjadą po pierwsze punkty w grupie, a bezpośrednie mecze sprzed dziewięciu lat niewiele mówią o obecnych składach, więc remis przy takim kursie pozostaje realną opcją.

  • Za zakładem — 5 z 16 modeli AI, w tę samą stronę — jeszcze 2: to najczęstsza odpowiedź, ale ponad połowa wybrała coś innego.

Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy

Ostatnie mecze

wszystkie rozgrywki · najnowsze u góry
Polska
Ostatnie mecze: Polska
DataRywalBoiskoWynikRezultat
28.09SzwecjaW1:3P
25.09Bośnia i HercegowinaD0:0R
03.06Nigeriamecz towarzyskiD2:2R
31.05Ukrainamecz towarzyskiD0:2P
31.03Szwecjael. MŚW2:3xG 1.4–1.5P
26.03Albaniael. MŚD2:1Z
17.11Maltael. MŚW3:2xG 1.3–2.1Z
Rumunia
Ostatnie mecze: Rumunia
DataRywalBoiskoWynikRezultat
28.09Bośnia i HercegowinaD2:4P
25.09SzwecjaW1:2P
06.06Waliamecz towarzyskiD2:1Z
02.06Gruzjamecz towarzyskiW1:1R
31.03Słowacjamecz towarzyskiW0:2P
26.03Turcjael. MŚW0:1P
18.11San Marinoel. MŚD7:1xG 5.3–0.2Z

D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek

Bezpośrednie mecze

ostatnie 2

2–0–0wygrane: Polska · remisy · wygrane: Rumunia

Ostatnie mecze bezpośrednie
MeczWynikDataRozgrywki
Polska — Rumunia3:110.06.17el. MŚ
Rumunia — Polska0:311.11.16el. MŚ

Tabela

Liga B, grupa 4
Miejsca drużyn w tabeli: Liga Narodów
#DrużynaMZ-R-PBZ–BSPktForma
1Szwecja22-0-05–26ZZ
2Bośnia i Hercegowina21-1-04–24RZ
3Polska20-1-11–31RP
4Rumunia20-0-23–60PP

wycinek: obie drużyny i ich sąsiedzi w tabeli · forma — najnowsze z prawej

3:0Belgia–TurcjaNasz typ:H1 (−1)typ trafionyZa tym zakładem — 7 z 16, w tę samą stronę — jeszcze 61 1.50X 4.612 5.451:1Francja–WłochyNasz typ:H1 (−1.5)typ nietrafionyZa tym zakładem — 6 z 16, w tę samą stronę — jeszcze 11 1.41X 4.932 6.431:0Węgry–GruzjaNasz typ:U 2.5typ trafionyza tym typem 10 z 16 modeli AI1 2.02X 3.272 3.53