Przejdź do treści
Menu

ZAKOŃCZONY

Portugalia — Norwegia 2:1: wynik i kursy meczu Ligi Narodów

Mecz Ligi Narodów Portugalia — Norwegia zakończył się wynikiem 2:1. Zakład modeli AI: Portugalia wygra po kursie 1.74; typ wszedł.

opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego

Portugalia
Norwegia

zakład modeli AI: Portugalia wygra

1.74

zakład modeli AI · Za tym zakładem — 11 z 14, w tę samą stronę — jeszcze 1

Nasze typy piłkarskie do tej pory: 56 trafień · 34 pudła · 3 zwroty · +10,13 j. Wszystkie wyniki

wszedł+0,74 j.
co oznaczają te liczby
wszedł / nie wszedł
Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.

Jakie były kursy na mecz

linia przed meczem, ostatnia aktualizacja 04.10 12:59

wynik11.62 — zgodny z naszym zakładem−0.12X4.36+0.4024.70+0.61
suma goli 2.5odczyt 30.09 10:29O1.44U2.09
obie strzeląodczyt 30.09 10:29tak1.34nie2.04
podw. szansaodczyt 30.09 10:291X1.23121.23X22.12
handicapodczyt 30.09 10:29H1 −0.51.80H2 +0.52.01

W ciągu 4 dni wygrana: Portugalia: kurs spadł z 1.74 do 1.62 — pieniądze płyną na gospodarzy.

skróty
  • 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
  • O/U — suma goli powyżej/poniżej linii
  • H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
  • 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — Portugalia: 1.74 → 1.62 od publikacjiZobacz

Od publikacji kurs naszego zakładu (wygrana: Portugalia) spadł z 1.74 do 1.62: rynek ocenia go teraz jako bardziej prawdopodobny.

Portugalia1.74 → 1.62nasz zakładRemis3.96 → 4.36Norwegia4.09 → 4.70
1.502.002.504.005.0030 wrz4 paźPublikacja · 1.74Norwegia 4.70Remis 4.36Portugalia 1.62

Zmiany kursów

Zmiany kursów na rynku 1X2
KiedyPortugalia · nasz zakładRemisNorwegia
1.62−0.124.36+0.404.70+0.61
Publikacja naszego zakładu (wygrana: Portugalia) po kursie 1.74
1.74otwarcie3.96otwarcie4.09otwarcie
2 odczyty · kursy zmieniły się 1 raz

Jak przebiegł mecz

do przerwy 1:1

protokół meczu · 10.10 14:01

Portugalia zdobyła decydującego gola w 79. minucie - Gonçalo Ramos wykorzystał podanie João Félixa i ustalił wynik na 2:1. Wcześniej gospodarze musieli gonić wynik: Kristoffer Ajer otworzył go w 36. minucie po asyście Martina Ødegaarda, a dwie minuty później wyrównał João Cancelo, posłany przez Nuno Mendesa. Do przerwy było 1:1. W 86. minucie Francisco Conceição obejrzał dwie żółte kartki w jednej akcji i czerwoną, choć Portugalia dokończyła mecz w dziesiątkę bez dalszych strat. Stawialiśmy na zwycięstwo Portugalii - rynek otwierał ten zakład kursem 1.74, a przed meczem spadł do 1.62. Typ trafiony. Portugalia oddała 20 strzałów przy dziewięciu rywali i zgromadziła 1.78 xG wobec 0.45 Norwegii, więc przewaga w grze była większa niż sugeruje końcowy wynik. Padły trzy gole, więc rozliczyło się powyżej 2.5 gola, a obie strony trafiły do siatki.

  1. 12'PortugaliaJoão Cancelo ŻK
  2. 36'NorwegiaKristoffer Ajer (Martin Ødegaard)0:1
  3. 38'PortugaliaJoão Cancelo (Nuno Mendes)1:1
  4. 63'Portugaliawszedł Rúben Neves, zszedł João Palhinha
  5. 63'Portugaliawszedł Diogo Dalot, zszedł João Cancelo
  6. 67'Norwegiawszedł Jørgen Strand Larsen, zszedł Erling Haaland
  7. 74'Norwegiawszedł Oscar Bobb, zszedł Antonio Nusa
  8. 79'PortugaliaGonçalo Ramos (João Félix)2:1
  9. 86'PortugaliaFrancisco Conceição ŻK
  10. 86'PortugaliaFrancisco Conceição ŻK
  11. 86'PortugaliaFrancisco Conceição CZK
  12. 86'Portugaliawszedł Bernardo Silva, zszedł Vitinha
  13. 87'Norwegiawszedł Thelo Aasgaard, zszedł Patrick Berg
  14. 88'PortugaliaBruno Fernandes ŻK
  15. 90'Portugaliawszedł Francisco Trincão, zszedł Bruno Fernandes
  16. 90'Portugaliawszedł Nuno Tavares, zszedł João Félix
Statystyki meczu Portugalia — Norwegia
PortugaliawskaźnikNorwegia
1.78oczekiwane gole (xG)0.45
20strzały9
7celne3
59%posiadanie piłki41%
6rzuty rożne4
8faule7
2obrony5
87%celność podań78%
4żółte kartki0
1czerwone kartki0
-1.33gole zapobieżone-1.33
co oznaczają te liczby
oczekiwane gole (xG)
Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
gole zapobieżone
Praca bramkarza ponad oczekiwania: ile goli obronił w porównaniu z tym, ile powinny dać celne strzały. Liczba ujemna — stracił więcej, niż się spodziewano.
ocena dostawcy
Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.

Wyjściowe składy

Portugalia

ustawienie 4-1-3-2

wyjściowa jedenastkaocena dostawcy
  • 1Diogo Costa5.9
  • 19Nuno Mendes7.3
  • 13Renato Veiga7.0
  • 3Rúben Dias6.9
  • 20João Cancelo7.5
  • 6João Palhinha6.9
  • 8Bruno Fernandes7.0
  • 23Vitinha7.7
  • 14Francisco Conceição6.5
  • 11João Félix — najwyższa ocena dostawcy w meczu7.9
  • 9Gonçalo Ramos6.9
rezerwowi
  • 2Diogo Dalotwszedł 63'7.0
  • 21Rúben Neveswszedł 63'6.9
  • 10Bernardo Silvawszedł 86'6.3
  • 5Nuno Tavareswszedł 90'
  • 16Francisco Trincãowszedł 90'
  • 22Samuel Soares
  • 12Rui Silva
  • 4Tomás Araújo
  • 15João Neves
  • 17Pedro Neto
  • 7Rafael Leão
  • 18Fábio Silva
Norwegia

ustawienie 4-2-3-1 · trener Stale Solbakken

wyjściowa jedenastkaocena dostawcy
  • 13Egil Selvik5.5
  • 5David Møller Wolfe6.3
  • 4Leo Østigård7.3
  • 3Kristoffer Ajer7.9
  • 7Fredrik Aursnes6.2
  • 6Patrick Berg6.7
  • 8Sander Berge6.2
  • 20Antonio Nusa6.9
  • 10Martin Ødegaard7.3
  • 21Andreas Schjelderup6.7
  • 9Erling Haaland6.2
rezerwowi
  • 11Jørgen Strand Larsenwszedł 67'6.3
  • 22Oscar Bobbwszedł 74'6.2
  • 19Thelo Aasgaardwszedł 87'6.3
  • 1Ørjan Nyland
  • 12Sander Tangvik
  • 2Odin Luras Bjørtuft
  • 14Fredrik Sjøvold
  • 15Sondre Langås
  • 16Marcus Pedersen
  • 18Kristian Thorstvedt
  • 17Ole Didrik Blomberg
  • 23Erik Botheim

Najwięcej modeli AI — na zwycięstwo drużyny Portugalia — zakład wszedł. Bliskie zakłady w tę samą stronę: jeszcze 1 model AI — handicap Portugalia (−1.5). Pozostałe głosy (2) — każdy na własny zakład: „obie strzelą” i sumę goli.

  • 11 z 141nasz zakładkurs 1.74ChatGPTGeminiGrokKimiQwenDeepSeek FlashGLMMiniMaxMistralXiaomi MiMoNemotron Superweszło
  • 1 z 14BTTS takkurs 1.34Claudeweszło
  • 1 z 14O 2.5kurs 1.44DeepSeekweszło
  • 1 z 14H1 (−1.5)w tę samą stronękurs 3.00Dots3-Notenie weszło

Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.

Kursy w tej analizie — stan na 30.09 o 12:04 czasu polskiego

Portugalia pokonała tę samą Norwegię 2:1 w Oslo zaledwie tydzień temu i to na razie jedyny bezpośredni mecz obu drużyn. Po dwóch kolejkach gospodarze są pierwsi z 6 punktami, Norwegowie drudzy z 3, a teraz ten sam rywal przyjeżdża na portugalskie boisko. Kurs na zwycięstwo Portugalii wynosi 1.74, na zwycięstwo gości 4.09, a na remis 3.96 — po odjęciu marży daje to około 54% szans dla miejscowych, czyli więcej niż remis i sukces Norwegii łącznie. Nasz typ to zwycięstwo Portugalii.

Gdzie możemy się mylić

Problem w tym, że w Oslo wszystko rozstrzygnęła jedna bramka, a Norwegia trafiła tam do siatki. Rywal, który umie odpowiedzieć, jest w stanie wyszarpać remis i utrzymać trzy punkty straty. Ostrożny plan oparty na szybkich wypadach do przodu całkiem gościom pasuje, a jeden błąd gospodarzy z tyłu od razu zmienia przebieg meczu.

Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy

Ostatnie mecze

wszystkie rozgrywki · najnowsze u góry
Portugalia
Ostatnie mecze: Portugalia
DataRywalBoiskoWynikRezultat
27.09NorwegiaW2:1Z
24.09WaliaD1:0Z
06.07HiszpaniaMŚD0:1xG 0.6–1.7P
02.07ChorwacjaMŚD2:1xG 2.2–1.3Z
27.06KolumbiaMŚW0:0xG 0.9–1.7R
23.06UzbekistanMŚD5:0xG 2.6–0.2Z
17.06DR KongaMŚD1:1xG 0.7–0.9R
Norwegia
Ostatnie mecze: Norwegia
DataRywalBoiskoWynikRezultat
27.09PortugaliaD1:2P
24.09DaniaD3:2Z
11.07AngliaMŚD1:2xG 0.7–1.0P
05.07BrazyliaMŚW2:1xG 1.1–2.6Z
30.06Wybrzeże Kości SłoniowejMŚW2:1xG 2.0–1.4Z
26.06FrancjaMŚD1:4xG 1.7–1.5P
23.06SenegalMŚD3:2xG 2.2–1.7Z

D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek

Bezpośrednie mecze

ostatnie 1

1–0–0wygrane: Portugalia · remisy · wygrane: Norwegia

Ostatnie mecze bezpośrednie
MeczWynikDataRozgrywki
Norwegia — Portugalia1:227.09.26

Tabela

Liga A, grupa 4
Miejsca drużyn w tabeli: Liga Narodów
#DrużynaMZ-R-PBZ–BSPktForma
1Portugalia22-0-03–16ZZ
2Norwegia21-0-14–43ZP
3Dania21-0-14–33PZ
4Walia20-0-20–30PP

wycinek: obie drużyny i ich sąsiedzi w tabeli · forma — najnowsze z prawej

0:1Walia–DaniaNasz typ:2typ trafionyza tym typem 16 z 16 modeli AI1 3.76X 3.522 1.951:1Irlandia–IzraelNasz typ:1typ nietrafionyza tym typem 16 z 16 modeli AI1 2.10X 3.352 3.350:0Grecja–NiemcyNasz typ:1Xtyp trafionyZa tym zakładem — 11 z 16, w tę samą stronę — jeszcze 31 4.10X 3.862 1.79