ZAKOŃCZONY
Galatasaray Stambuł — Fenerbahçe Stambuł 2:1: wynik i kursy
Mecz Galatasaray Stambuł — Fenerbahçe Stambuł zakończył się wynikiem 2:1; przed meczem kurs na zwycięstwo gospodarzy wynosił 1.96 (na otwarciu — 2.28), na zwycięstwo gości — 3.40, na remis — 3.78. Zakład modeli AI: Galatasaray Stambuł wygra po kursie 2.24; typ wszedł.
- Sędzia: Atilla Karaoglan
- Super Lig, kolejka 9 z 34
- +17°, pochmurno
- RAMS Park, Stambuł
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Galatasaray Stambuł wygra
2.24Rynek wycenia tę opcję na 42%
zakład modeli AI · Za tym zakładem lub odważniejszym — 10 z 15, w tym samym kierunku — jeszcze 1
Nasze typy piłkarskie do tej pory: 163 trafienia · 135 pudeł · 7 zwrotów · −5,80 j. Wszystkie wyniki
co oznaczają te liczby
- wszedł / nie wszedł
- Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.
- zamknięcie
- Kurs na nasz zakład w chwili pierwszego gwizdka — ostatnia cena, jaką zdążył wystawić rynek.
- CLV
- O ile nasz opublikowany kurs był wyższy od kursu zamknięcia. Plus oznacza, że zdążyliśmy wziąć zakład drożej, niż rynek wycenił go przed gwizdkiem; minus — że rynek poszedł w drugą stronę. Liczba nie zależy od wyniku meczu.
prawdopodobny wynik
2:1 9% — ten wynik padł1:2 7%1:0 7%
Prawdopodobny wynik to cztery najbardziej prawdopodobne rezultaty; kurs obok to średnia cena 7 bukmacherów na ten wynik. To nie jest zakład: zakład wybiera konsensus modeli AI.
Jakie były kursy na mecz
W ciągu 7 dni wygrana: Galatasaray Stambuł: kurs spadł z 2.28 do 1.96 — pieniądze płyną na gospodarzy.
skróty
- 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
- O/U — liczba goli powyżej/poniżej linii
- H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
- 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — Galatasaray Stambuł: 2.24 → 1.96 od publikacjiZobacz
Od publikacji kurs naszego zakładu (wygrana: Galatasaray Stambuł) spadł z 2.24 do 1.96: rynek ocenia go teraz jako bardziej prawdopodobny.
Zmiany kursów
| Kiedy | Galatasaray Stambuł · nasz zakład | Remis | Fenerbahçe Stambuł |
|---|---|---|---|
| 1.96 | 3.78−0.06 | 3.40+0.03 | |
| 1.96−0.03 | 3.84+0.05 | 3.37+0.10 | |
| 1.99−0.03 | 3.79−0.01 | 3.27+0.08 | |
| 2.02−0.02 | 3.80+0.02 | 3.19+0.06 | |
| 2.04−0.08 | 3.78+0.04 | 3.13+0.13 | |
| 2.12−0.01 | 3.74−0.01 | 3.00+0.02 | |
| 2.13−0.02 | 3.75+0.02 | 2.98+0.05 | |
| 2.15−0.02 | 3.73−0.03 | 2.93−0.01 | |
| 2.17 | 3.76 | 2.94+0.01 | |
| 2.17 | 3.76+0.01 | 2.93 | |
| 2.17−0.01 | 3.75 | 2.93 | |
| 2.18 | 3.75−0.01 | 2.93+0.02 | |
| 2.18 | 3.76 | 2.91−0.01 | |
| 2.18+0.01 | 3.76+0.03 | 2.92+0.02 | |
| 2.17+0.01 | 3.73 | 2.90−0.05 | |
| 2.16−0.07 | 3.73+0.02 | 2.95+0.10 | |
| 2.23−0.01 | 3.71 | 2.85+0.01 | |
| Publikacja naszego zakładu (wygrana: Galatasaray Stambuł) po kursie 2.24 | |||
| 2.24−0.04 | 3.71+0.09 | 2.84+0.02 | |
| 2.28otwarcie | 3.62otwarcie | 2.82otwarcie | |
Jak przebiegł mecz
- 10'
I. Kahveci ŻK - 11'
M. Skriniar ŻK - 19'
D. Sanchez ŻK - 29'
V. Osimhen (B. Yilmaz)1:0 - 31'
N. Kante ŻK - 44'
V. Osimhen (D. Sanchez)2:0 - 45+1'
O. Buruk ŻK - 54'
N. Semedo ŻK - 55'
wszedł K. Akturkoglu, zszedł M. Greenwood - 56'
wszedł K. Peprah, zszedł L. Mercan - 62'
I. Kahveci (O. Aydin)2:1 - 64'
wszedł R. Leao, zszedł B. Yilmaz - 78'
wszedł D. Nene, zszedł O. Aydin - 78'
wszedł M. Yandas, zszedł I. Kahveci - 80'
wszedł L. Sane, zszedł Y. Akgun - 80'
wszedł Gabriel Sara, zszedł A. Batrakov - 80'
wszedł E. Elmali, zszedł I. Jakobs - 83'
wszedł V. Muriqi, zszedł N. Kante - 88'
wszedł W. Singo, zszedł V. Osimhen - 89'
R. Leao ŻK - 90+1'
A. Brown ŻK
| Galatasaray Stambuł | wskaźnik | Fenerbahçe Stambuł |
|---|---|---|
| 2.15 | oczekiwane gole (xG) | 0.14 |
| 22 | strzały | 2 |
| 7 | celne | 2 |
| 63% | posiadanie piłki | 37% |
| 9 | rzuty rożne | 4 |
| 8 | faule | 17 |
| 1 | obrony | 5 |
| 86% | celność podań | 70% |
| 1 | żółte kartki | 4 |
co oznaczają te liczby
- oczekiwane gole (xG)
- Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
- ocena dostawcy
- Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.
Wyjściowe składy
- 1Uğurcan Çakır6.2
- 4Ismail Jakobs6.9
- 42Abdülkerim Bardakcı6.5
- 6Davinson Sánchez6.9
- 7Roland Sallai7.2
- 99Mario Lemina7.2
- 34Lucas Torreira6.5
- 53Barış Alper Yılmaz7.7
- 83Aleksey Batrakov7.6
- 11Yunus Akgün7.0
- 45Victor Osimhen — najwyższa ocena dostawcy w meczu8.2
- 24Jankat Yılmaz
- 17Eren Elmalıwszedł 80'
- 90Wilfried Singowszedł 88'
- 10Leroy Sanéwszedł 80'
- 74Renato Nhaga
- 20İlkay Gündoğan
- 18Lesley Ugochukwu
- 8Gabriel Sarawszedł 80'
- 21Deniz Gül
- 27Rafael Leãowszedł 64'6.9
- 31Ederson6.9
- 22Levent Mercan6.3
- 3Archie Brown5.9
- 37Milan Škriniar6.7
- 27Nélson Semedo6.3
- 91N'Golo Kanté6.3
- 6Mattéo Guendouzi6.3
- 70Oğuz Aydın6.9
- 17İrfan Can Kahveci7.3
- 11Mason Greenwood6.3
- 9Romelu Lukaku7.0
- 34Mert Günok
- 18Mert Müldür
- 14Yiğit Efe Demir
- 21Kojo Peprah Oppongwszedł 56'7.0
- 8Mert Hakan Yandaşwszedł 78'6.7
- 28Bartuğ Elmaz
- 5İsmail Yüksek
- 19Vedat Muriqiwszedł 83'
- 7Kerem Aktürkoğluwszedł 55'6.6
- 45Dorgeles Nenewszedł 78'6.5
Typ modeli AI i analiza
Najwięcej modeli AI — na zwycięstwo drużyny Galatasaray Stambuł — zakład wszedł. Podobne zakłady w tym samym kierunku: jeszcze 5 modeli AI — zakład bez remisu na drużynę Galatasaray Stambuł i to, że Galatasaray Stambuł nie przegra. Jeszcze 2 — na to, że obie drużyny strzelą — zakład wszedł. Pozostałe głosy (2) — każdy na własny zakład: liczbę goli i „obie strzelą — nie”.
- 6 z 151nasz zakładkurs 2.24
Gemini
GrokQwenDeepSeek FlashMiniMaxNemotron Ultraweszło - 4 z 15DNB 1w tym samym kierunkukurs 1.72ChatGPTClaude
GLMXiaomi MiMoweszło - 1 z 151Xw tym samym kierunkukurs 1.41
Sonarweszło - 2 z 15BTTS takkurs 1.48Mistral
Dots3-Noteweszło - 1 z 15O 2.5kurs 1.57Kimiweszło
- 1 z 15BTTS niekurs 2.48DeepSeeknie weszło
Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Kursy w tej analizie — stan na 20.10 o 21:40 czasu polskiego
Galatasaray Stambuł prowadzi w Super Lig z 19 punktami, o trzy więcej od Fenerbahçe Stambuł, a przed własną publicznością gra zupełnie inaczej: 2.3 gola na mecz i trzy zwycięstwa w czterech spotkaniach. Bezpośrednie mecze również są po stronie gospodarzy — w ostatnich dziesięciu derbach pięć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki, a w kwietniu miejscowi wygrali u siebie 3:0. Kursy w ciągu doby przesunęły się w stronę Galatasaray, z 2.28 na 2.24, i właśnie na zwycięstwo gospodarzy stawiamy.
Gdzie możemy się mylić
Ostrzeżeniem jest wyjazdowa szczelność Fenerbahçe. Na obcych boiskach goście niemal nie tracą bramek — 0.5 gola na mecz i trzy czyste konta w czterech spotkaniach — a w pięciu ostatnich meczach strzelili 15 goli i stracili tylko dwa. Derby rzadko idą tu zgodnie z formą: w lutym 2025 roku padło 0:0, w grudniu 2025 roku 1:1, a dobrze zorganizowana defensywa gości może ponownie sprowadzić to spotkanie do mozolnego scenariusza. Oba zespoły mają za sobą europejski tydzień, więc składy na sobotni wieczór trudno przewidzieć.
Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy
Statystyki i forma
Ostatnie mecze
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 21.10 | LilleLiga Mistrzów | W | 4:2 | Z |
| 17.10 | Gençlerbirliği | W | 1:0xG 1.9–1.7 | Z |
| 13.10 | FC BarcelonaLiga Mistrzów | D | 1:4xG 0.4–2.9 | P |
| 09.10 | Kasımpaşa | D | 3:1xG 2.5–0.5 | Z |
| 02.10 | Pendikspormecz towarzyski | W | 3:3 | R |
| 19.09 | Trabzonspor | W | 0:4xG 1.0–2.2 | P |
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 20.10 | Slavia PragaLiga Mistrzów | D | 2:2xG 1.1–1.5 | R |
| 17.10 | Alanyaspor | D | 3:0xG 2.8–0.1 | Z |
| 14.10 | Aston VillaLiga Mistrzów | W | 0:6xG 1.8–3.1 | P |
| 10.10 | Çaykur Rizespor | W | 3:0xG 1.0–1.5 | Z |
| 03.10 | Turanmecz towarzyski | W | 2:0 | Z |
| 20.09 | Eyüpspor | D | 8:0xG 5.1–0.7 | Z |
D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek
Średnie w sezonie
| własne / rywala | Super Lig | ||
|---|---|---|---|
| gole | 2.1 / 1.4 | 2.8 / 0.8 | 1.4 |
| xG | 2.3 / 1.1 | 2.3 / 1.2 | 1.4 |
| strzały | 22.4 / 11 | 18.4 / 13.4 | 14 |
| strzały celne | 7.6 / 3.5 | 7.3 / 4.1 | 4.7 |
| rzuty rożne | 7.5 / 3.1 | 6.3 / 3.6 | 4.8 |
| faule | 12 / 11.9 | 12.6 / 10.4 | 12.9 |
| żółte kartki | 1.6 / 1.9 | 1.4 / 1.4 | 2 |
| mecze powyżej 2.5 | 75% | 75% | |
| obie strzelały | 50% | 38% | |
| czyste konta | 38% | 63% | |
| bez gola | 13% | 13% | |
| u siebie / na wyjeździe | |||
| gole | 2.3 / 1.3 | 1.5 / 0.5 | |
| średnia liczba goli | 3.5 | 2 | |
| mecze powyżej 2.5 | 75% | 50% | |
| obie strzelały | 75% | 25% | |
- Galatasaray Stambuł strzela częściej niż średnia ligi — 22,4 strzału wobec 14,0
- Fenerbahçe Stambuł: więcej goli niż średnia ligi — 2,8 wobec 1,4
- Galatasaray Stambuł: 4 zwycięstwa w 5 ostatnich meczach ligowych
- Fenerbahçe Stambuł: 3 zwycięstwa z rzędu w lidze
- „u siebie / na wyjeździe” — podział według roli w tym meczu: dla Galatasaray Stambuł tylko mecze domowe w sezonie, dla Fenerbahçe Stambuł tylko wyjazdowe
Bezpośrednie mecze
5–3–2wygrane: Galatasaray Stambuł · remisy · wygrane: Fenerbahçe Stambuł
| Mecz | Wynik | Data | Rozgrywki |
|---|---|---|---|
| Galatasaray Stambuł — Fenerbahçe Stambuł | 3:0 | 26.04.26 | |
| Galatasaray Stambuł — Fenerbahçe Stambuł | 0:2 | 10.01.26 | Superpuchar Turcji |
| Fenerbahçe Stambuł — Galatasaray Stambuł | 1:1 | 01.12.25 | |
| Fenerbahçe Stambuł — Galatasaray Stambuł | 1:2 | 02.04.25 | Türkiye Kupası |
| Galatasaray Stambuł — Fenerbahçe Stambuł | 0:0 | 24.02.25 | |
| Fenerbahçe Stambuł — Galatasaray Stambuł | 1:3 | 21.09.24 | |
| Galatasaray Stambuł — Fenerbahçe Stambuł | 0:1 | 19.05.24 | |
| Galatasaray Stambuł — Fenerbahçe Stambuł | 1:0 | 07.04.24 | Superpuchar Turcji |
| Fenerbahçe Stambuł — Galatasaray Stambuł | 0:0 | 24.12.23 | |
| Galatasaray Stambuł — Fenerbahçe Stambuł | 3:0 | 04.06.23 |
- obie strzeliły w 3 z 10 ostatnich meczów bezpośrednich
- powyżej 2.5 gola — w 4 z 10
Tabela
| # | Drużyna | M | Z-R-P | BZ–BS | Pkt | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Galatasaray Stambuł | 8 | 6-1-1 | 17–11 | 19 | ZZPZZ |
| 2 | Amedspor | 8 | 5-2-1 | 18–9 | 17 | RZZRZ |
| 3 | Fenerbahçe Stambuł | 8 | 5-1-2 | 22–6 | 16 | PRZZZ |
| 4 | Trabzonspor | 8 | 5-1-2 | 18–5 | 16 | ZPZZZ |
wycinek: obie drużyny i ich sąsiedzi w tabeli · forma — najnowsze z prawej · stan na 20.10
Gole według minut
- 0-1511
- 16-3021
- 31-4532
- 46-6021
- 61-7534
- 76-9062
- 0-1561
- 16-3030
- 31-4542
- 46-6041
- 61-7511
- 76-9041
w każdym wierszu: na zielono zdobyte, na szaro stracone — w odcinkach po 15 minut