ZAKOŃCZONY
Aston Villa — Brentford 2:2: wynik i kursy
Mecz Aston Villa — Brentford zakończył się wynikiem 2:2. Zakład modeli AI — obie drużyny strzelą: tak, po kursie 1.57; typ wszedł.
- Sędzia: Craig Pawson · 2,8 żółtych kartek na mecz
- Premier League, kolejka 6 z 38
- +14°, pochmurno, wiatr 23 km/h
- Villa Park, Birmingham
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Obie drużyny strzelą: tak
1.57zakład modeli AI · Za tym zakładem — 8 z 16, za innymi — 8
Panel podzielonyNasze typy piłkarskie do tej pory: 56 trafień · 34 pudła · 3 zwroty · +10,13 j. Wszystkie wyniki
co oznaczają te liczby
- wszedł / nie wszedł
- Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.
prawdopodobny wynik
2:1 8%1:2 8%0:0 8%
Prawdopodobny wynik to cztery najbardziej prawdopodobne rezultaty. To nie jest zakład: zakład wybiera konsensus modeli AI.
Jakie były kursy na mecz
W ciągu 20 dni wygrana: Aston Villa: kurs wzrósł z 2.64 do 2.77 — zakładów na gospodarzy jest mniej.
skróty
- 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
- O/U — suma goli powyżej/poniżej linii
- H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
- 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — obie drużyny strzelą: 1.57 → 1.52 od publikacjiZobacz
Od publikacji kurs naszego zakładu (obie drużyny strzelą) spadł z 1.57 do 1.52: rynek ocenia go teraz jako bardziej prawdopodobny.
Zmiany kursów
| Kiedy | Tak · nasz zakład | Nie |
|---|---|---|
| 1.52−0.05 | 2.40+0.01 | |
| 7 paź – 10 paź · brak odczytów przez 3 dni | ||
| Publikacja naszego zakładu (obie drużyny strzelą) po kursie 1.57 | ||
| 1.57−0.02 | 2.39+0.15 | |
| 27 wrz – 7 paź · brak odczytów przez 10 dni | ||
| 1.59otwarcie | 2.24otwarcie | |
Jak przebiegł mecz
Brentford objęło prowadzenie w 10. minucie trafieniem Yarmoliuka, ale Aston Villa odpowiedziała błyskawicznie - Jackson wyrównał już w 12. i do przerwy było 1:1. McGinn dał prowadzenie gospodarzom w 77. minucie po asyście Manzambiego, jednak dwie minuty później Ajer wykorzystał podanie Anthonyego i ustalił wynik na 2:2. Brentford sfaulowało rywala aż 24 razy wobec 7 fauli gospodarzy, a łącznie obejrzało 5 żółtych kartek przy 2 dla Aston Villi. Aston Villa miała przewagę w xG, 1.84 wobec 1.31, i oddała 20 strzałów przy 14 rywala. Bukmacherzy przed meczem nieznacznie preferowali Brentford, wyceniając jego zwycięstwo na 2.47 wobec 2.77 dla gospodarzy. Stawialiśmy na to, że obie drużyny strzelą, kurs wynosił 1.57, i typ się sprawdził, bo gole padły po obu stronach.
- 10'
Yehor Yarmoliuk0:1 - 12'
Nicolas Jackson1:1 - 35'
Igor Thiago ŻK - 45'
wszedł Aaron Wan-Bissaka, zszedł Matteo Ruggeri - 45'
wszedł Aaron Hickey, zszedł Jannik Schuster - 45+3'
Emiliano Buendía ŻK - 52'
wszedł Mamadou Sangare, zszedł Kevin Schade - 64'
wszedł Ibrahim Mbaye, zszedł Emiliano Buendía - 67'
wszedł Dango Ouattara, zszedł Keane Lewis-Potter - 67'
wszedł Mathias Jensen, zszedł Yehor Yarmoliuk - 72'
Matty Cash ŻK - 75'
Vitaly Janelt ŻK - 77'
John McGinn (Johan Manzambi)2:1 - 79'
Kristoffer Ajer (Jaidon Anthony)2:2 - 82'
Michael Kayode ŻK - 84'
Kristoffer Ajer ŻK - 85'
wszedł Callum Wilson, zszedł Jaidon Anthony - 86'
wszedł Ross Barkley, zszedł João Gomes - 86'
wszedł Alysson Edward Franco da Rocha, zszedł Johan Manzambi - 90+5'
Callum Wilson ŻK - 90+5'
K. Andrews ŻK
| Aston Villa | wskaźnik | Brentford |
|---|---|---|
| 1.84 | oczekiwane gole (xG) | 1.31 |
| 20 | strzały | 14 |
| 7 | celne | 4 |
| 52% | posiadanie piłki | 48% |
| 2 | rzuty rożne | 2 |
| 7 | faule | 24 |
| 3 | obrony | 5 |
| 2 | żółte kartki | 5 |
co oznaczają te liczby
- oczekiwane gole (xG)
- Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
- ocena dostawcy
- Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.
Wyjściowe składy
- 1Z. Suzuki6.1
- 13M. Ruggeri6.3
- 5T. Mings6.2
- 3V. Lindelöf6.7
- 2M. Cash5.9
- 35João Gomes6.5
- 8B. Kamara6.3
- 44J. Manzambi7.7
- 10E. Buendía6.0
- 7J. McGinn7.6
- 11N. Jackson — najwyższa ocena dostawcy w meczu8.2
- 18T. Abraham
- 6R. Barkleywszedł 86'6.1
- 40M. Bizot
- 26L. Bogarde
- 14Pau Torres
- 17A. Garnacho
- 19I. Mbayewszedł 64'6.9
- 29A. Wan-Bissakawszedł 45'6.2
- 47Alysson Edwardwszedł 86'6.4
- 1C. Kelleher6.7
- 25E. Diouf6.3
- 20K. Ajer7.2
- 44Jannik Schuster6.3
- 33M. Kayode5.7
- 27V. Janelt6.0
- 6Y. Yarmolyuk7.2
- 7K. Schade6.4
- 23K. Lewis-Potter6.2
- 19J. Anthony6.9
- 9Thiago6.4
- 13C. Wilsonwszedł 85'6.3
- 12H. Valdimarsson
- 18M. Sangaréwszedł 52'6.1
- 11D. Ouattarawszedł 67'6.6
- 8M. Jensenwszedł 67'6.1
- 2A. Hickeywszedł 45'6.5
- 14Fábio Carvalho
- 48B. Fredrick
- 4S. van den Berg
Typ modeli AI i analiza
Najwięcej modeli AI — na to, że obie drużyny strzelą — zakład wszedł. Jeszcze 4 — na zwycięstwo drużyny Brentford — zakład nie wszedł. Pozostałe głosy (4) — inne zakłady: podwójną szansę i sumę goli.
- 8 z 16BTTS taknasz zakładkurs 1.57ClaudeDeepSeek
GeminiQwenDeepSeek FlashMistral
Dots3-NoteNemotron Ultraweszło - 4 z 162kurs 2.54
GrokKimi
GLMNemotron Supernie weszło - 2 z 16X2kurs 1.48MiniMax
Sonarweszło - 2 z 16O 2.5kurs 1.68ChatGPTXiaomi MiMoweszło
Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Kursy w tej analizie — stan na 09.10 o 13:17 czasu polskiego
Bezpośrednie mecze raczej przeszkadzają temu typowi. W lutym Aston Villa przegrała u siebie 0:1, a w sierpniu 2025 roku 0:1 na wyjeździe, przy czym w trzech z czterech ostatnich spotkań jedna z drużyn nie strzeliła gola. Teraz obraz wygląda jednak inaczej. Gospodarze ani razu nie zachowali czystego konta przed własną publicznością, w ostatnich pięciu kolejkach strzelili cztery gole i stracili dziewięć, a Brentford w obu wyjazdowych meczach i strzelał, i tracił — średnio w jego spotkaniach na wyjeździe padają trzy gole. Rynek wycenia trafienia z obu stron na około 60%, a w tej parze od dawna nie było meczu, w którym nie strzeliła żadna z drużyn. Stawiamy na to, że obie drużyny strzelą, kurs 1.57.
Gdzie możemy się mylić
Niepokoi atak Aston Villi: 16. miejsce w Premier League, cztery punkty po pięciu kolejkach i jeden z dwóch domowych meczów bez własnego gola. Jeśli Brentford ze swoją serią bez porażki zagra z kontry i wystarczy mu jedno celne uderzenie, typ będzie nietrafiony.
- Za zakładem — 8 z 16 modeli AI: to najczęstsza odpowiedź, ale druga połowa wybrała coś innego.
Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy
Statystyki i forma
Ostatnie mecze
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 02.10 | FC Sevillamecz towarzyski | W | 3:1 | Z |
| 19.09 | Tottenham Hotspur | W | 3:2 | Z |
| 16.09 | Coventry CityPuchar Ligi Angielskiej | W | 3:1 | Z |
| 12.09 | Nottingham Forest | D | 1:2 | P |
| 08.09 | Club BruggeLiga Mistrzów | W | 3:2 | Z |
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 18.09 | Chelsea | D | 3:0 | Z |
| 15.09 | ReadingPuchar Ligi Angielskiej | W | 2:1 | Z |
| 12.09 | Bournemouth | W | 2:2 | R |
| 05.09 | Sunderland | D | 1:1 | R |
| 30.08 | Leeds United | W | 1:1 | R |
D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek
Średnie w sezonie
| własne / rywala | Premier League | ||
|---|---|---|---|
| gole | 0.8 / 1.8 | 2 / 0.8 | 1.4 |
| xG | 0.9 / 1.8 | 2 / 1.3 | 1.5 |
| strzały | 9.6 / 16.2 | 16.2 / 13.4 | 13.9 |
| strzały celne | 2.4 / 5.2 | 4.6 / 4.6 | 4.4 |
| rzuty rożne | 3 / 4.8 | 4.4 / 5 | 4.7 |
| faule | 11.4 / 10.6 | 14.4 / 9 | 11.4 |
| żółte kartki | 2 / 2.2 | 2.2 / 1.6 | 1.9 |
| mecze powyżej 2.5 | 60% | 60% | |
| obie strzelały | 40% | 60% | |
| czyste konta | 20% | 40% | |
| bez gola | 60% | 0% | |
| u siebie / na wyjeździe | |||
| gole | 0.5 / 1.5 | 1.5 / 1.5 | |
| średnia suma goli | 2 | 3 | |
| mecze powyżej 2.5 | 50% | 50% | |
| obie strzelały | 50% | 100% | |
- Aston Villa: mniej goli niż średnia ligi — 0,8 wobec 1,4
- Brentford: więcej goli niż średnia ligi — 2,0 wobec 1,4
- Brentford bez porażki w 5 ostatnich meczach ligowych
- „u siebie / na wyjeździe” — podział według roli w tym meczu: dla Aston Villa tylko mecze domowe w sezonie, dla Brentford tylko wyjazdowe
Bezpośrednie mecze
4–4–2wygrane: Aston Villa · remisy · wygrane: Brentford
| Mecz | Wynik | Data | Rozgrywki |
|---|---|---|---|
| Aston Villa — Brentford | 0:1 | 01.02.26 | |
| Brentford — Aston Villa | 1:1 | 16.09.25 | Puchar Ligi Angielskiej |
| Brentford — Aston Villa | 1:0 | 23.08.25 | |
| Brentford — Aston Villa | 0:1 | 08.03.25 | |
| Aston Villa — Brentford | 3:1 | 04.12.24 | |
| Aston Villa — Brentford | 3:3 | 06.04.24 | |
| Brentford — Aston Villa | 1:2 | 17.12.23 | |
| Aston Villa — Brentford | 3:3 | 30.07.23 | Premier League Summer Series |
| Brentford — Aston Villa | 1:1 | 22.04.23 | |
| Aston Villa — Brentford | 4:0 | 23.10.22 |
- obie strzeliły w 6 z 10 ostatnich meczów bezpośrednich
- powyżej 2.5 gola — w 5 z 10