ZAKOŃCZONY
Chelsea — Bournemouth 5:1: wynik i kursy
Mecz Chelsea — Bournemouth zakończył się wynikiem 5:1. Zakład modeli AI — obie drużyny strzelą: tak, po kursie 1.50; typ wszedł.
- Sędzia: Sam Barrott · 3,6 żółtych kartek na mecz
- Premier League, kolejka 6 z 38
- +15°, pochmurno, wiatr 19 km/h
- Stamford Bridge, Londyn
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Obie drużyny strzelą: tak
1.50zakład modeli AI · Za tym zakładem — 11 z 16, za innymi — 5
Nasze typy piłkarskie do tej pory: 56 trafień · 34 pudła · 3 zwroty · +10,13 j. Wszystkie wyniki
co oznaczają te liczby
- wszedł / nie wszedł
- Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.
prawdopodobny wynik
2:1 9%1:2 7%1:0 7%
Prawdopodobny wynik to cztery najbardziej prawdopodobne rezultaty. To nie jest zakład: zakład wybiera konsensus modeli AI.
Jakie były kursy na mecz
W ciągu 20 dni wygrana: Bournemouth: kurs wzrósł z 3.93 do 4.11 — zakładów na gości jest mniej.
skróty
- 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
- O/U — suma goli powyżej/poniżej linii
- H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
- 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — obie drużyny strzelą: 1.50 → 1.52 od publikacjiZobacz
Od publikacji kurs naszego zakładu (obie drużyny strzelą) wzrósł z 1.50 do 1.52: rynek ocenia go teraz jako mniej prawdopodobny.
Zmiany kursów
| Kiedy | Tak · nasz zakład | Nie |
|---|---|---|
| 1.52+0.02 | 2.41−0.16 | |
| 7 paź – 10 paź · brak odczytów przez 3 dni | ||
| Publikacja naszego zakładu (obie drużyny strzelą) po kursie 1.50 | ||
| 1.50+0.08 | 2.57−0.10 | |
| 27 wrz – 7 paź · brak odczytów przez 10 dni | ||
| 1.42otwarcie | 2.67otwarcie | |
Jak przebiegł mecz
Chelsea strzeliła dwa gole w pierwszych trzech minutach i prowadziła do przerwy 2:0. Jordan Henderson otworzył wynik w 2. minucie po podaniu Cole'a Palmera, moment później trafił Morgan Rogers. Po przerwie João Pedro podwyższył na 3:0, ale Bournemouth odpowiedziało golem Francisco Evanilsona w 51. minucie. Chelsea zamknęła mecz golami João Pedro w 67. minucie i Hendersona w 70. Końcowy wynik to 5:1, a Bournemouth skończyło spotkanie z czterema żółtymi kartkami przy braku żółtych u Chelsea. Posiadanie piłki wyniosło 40% dla Chelsea wobec 60% dla gości. xG gospodarzy (1.16) było niższe niż u Bournemouth (1.52), mimo to Chelsea strzeliła pięć goli. Stawialiśmy na obie drużyny strzelą, kurs 1.50 - typ trafiony. Bukmacherzy wyceniali zwycięstwo Chelsea na 1.83, a zakład na powyżej 3.5 gola kosztował 2.19 - w meczu padło sześć goli.
- 2'
Jordan Henderson (Cole Palmer)1:0 - 3'
Morgan Rogers (Jordan Henderson)2:0 - 10'
Marcus Tavernier ŻK - 42'
Adrien Truffert ŻK - 45'
wszedł Ben Gannon-Doak, zszedł David Brooks - 46'
João Pedro (Pedro Neto)3:0 - 51'
Francisco Evanilson3:1 - 62'
Tyler Adams ŻK - 67'
João Pedro (Pep Chavarria)4:1 - 69'
Ryan Christie ŻK - 70'
Jordan Henderson5:1 - 72'
wszedł Romeo Lavia, zszedł Moises Caicedo - 72'
wszedł Marco Palestra, zszedł João Pedro - 72'
wszedł Juanlu Sánchez, zszedł Adam Smith - 72'
wszedł Álvaro Rodríguez, zszedł Marcus Tavernier - 73'
wszedł Lewis Cook, zszedł Ryan Christie - 83'
wszedł Danny Welbeck, zszedł Pedro Neto - 84'
wszedł Estêvão Willian Almeida de Oliveira Gonçalves, zszedł Morgan Rogers - 84'
wszedł Julio Soler, zszedł Adrien Truffert - 88'
wszedł Malo Gusto, zszedł Cole Palmer
| Chelsea | wskaźnik | Bournemouth |
|---|---|---|
| 1.16 | oczekiwane gole (xG) | 1.52 |
| 10 | strzały | 9 |
| 6 | celne | 4 |
| 40% | posiadanie piłki | 60% |
| 1 | rzuty rożne | 7 |
| 7 | faule | 15 |
| 3 | obrony | 1 |
| 0 | żółte kartki | 4 |
co oznaczają te liczby
- oczekiwane gole (xG)
- Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
- ocena dostawcy
- Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.
Wyjściowe składy
- 1E. Martínez6.8
- 6L. Colwill6.9
- 5M. Lacroix6.7
- 34Joshua Kofi Acheampong6.3
- 29Pep Chavarría7.6
- 25M. Caicedo6.7
- 14J. Henderson — najwyższa ocena dostawcy w meczu9.6
- 7Pedro Neto6.8
- 17M. Rogers7.5
- 9João Pedro8.8
- 10C. Palmer7.0
- 41Estêvãowszedł 84'6.4
- 3W. Fofana
- 27M. Gustowszedł 88'6.3
- 21J. Hato
- 45R. Laviawszedł 72'6.5
- 2M. Palestrawszedł 72'6.1
- 39M. Penders
- 18D. Welbeckwszedł 83'6.5
- 23Geovany Tcherno Quenda
- 1Đ. Petrović5.8
- 3A. Truffert6.0
- 14António Silva5.7
- 5J. Hill5.7
- 15A. Smith5.3
- 10R. Christie6.4
- 12T. Adams6.2
- 16M. Tavernier5.6
- 37Rayan5.9
- 7D. Brooks6.1
- 9Evanilson7.8
- 24Juanlu Sánchezwszedł 72'5.8
- 6J. Solerwszedł 84'5.5
- 30Á. Rodríguezwszedł 72'6.3
- 29D. Jebbison
- 11B. Doakwszedł 45'6.4
- 18B. Diakité
- 20M. Di Gregorio
- 4L. Cookwszedł 73'5.9
- 27A. Tóth
Typ modeli AI i analiza
Najwięcej modeli AI — na to, że obie drużyny strzelą — zakład wszedł. Jeszcze 3 — na powyżej 2.5 gola — zakład wszedł. Pozostałe głosy (2) — każdy na własny zakład: zwycięstwo drużyny Chelsea i sumę goli.
- 11 z 16BTTS taknasz zakładkurs 1.50ClaudeDeepSeek
Gemini
GrokKimiQwenDeepSeek Flash
GLMMiniMaxMistralXiaomi MiMoweszło - 3 z 16O 2.5kurs 1.48
Sonar
Dots3-NoteNemotron Ultraweszło - 1 z 161kurs 1.70Nemotron Superweszło
- 1 z 16O 3kurs 1.78ChatGPTweszło
Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Kursy w tej analizie — stan na 09.10 o 13:17 czasu polskiego
Domowe mecze Chelsea wspierają scenariusz z trafieniami z obu stron: w dwóch spotkaniach na Stamford Bridge strzelali obaj rywale, a średnia wynosi tam aż 5.5 gola. Bournemouth na wyjazdach również dwukrotnie zagrało z golami po obu stronach i ani razu nie zachowało czystego konta. U gospodarzy atak wyprzedza defensywę — w ostatnich pięciu meczach Chelsea strzeliła 10 bramek i straciła 12. Bournemouth jest skromniejsze, zaledwie sześć trafień, ale bezpośrednie mecze często kończyły się trafieniami z obu stron: w styczniu i w grudniu 2025 roku padły dwa remisy 2:2.
Gdzie możemy się mylić
Problem leży w czym innym. Bournemouth jest bez zwycięstwa od pięciu kolejek i strzela niewiele, a w grudniu 2025 roku zatrzymało Chelsea bez gola u siebie. Co jeśli londyńczycy po raz pierwszy w sezonie zagrają na zero z tyłu przeciwko rywalowi, któremu brakuje teraz ostrości z przodu? Bukmacherzy dają 63% szans, że obie drużyny strzelą, i mimo wątpliwości stawiamy właśnie na ten scenariusz, kurs 1.50.
Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy
Statystyki i forma
Ostatnie mecze
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 18.09 | Brentford | W | 0:3 | P |
| 12.09 | Hull City | D | 2:2 | R |
| 09.09 | Leeds UnitedPuchar Ligi Angielskiej | D | 6:3 | Z |
| 06.09 | Arsenal | W | 1:2 | P |
| 30.08 | Brighton & Hove Albion | D | 4:3 | Z |
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 20.09 | Liverpool | D | 0:1 | P |
| 17.09 | Real SociedadLiga Europy | W | 2:1 | Z |
| 12.09 | Brentford | D | 2:2 | R |
| 08.09 | Lincoln CityPuchar Ligi Angielskiej | D | 4:0 | Z |
| 05.09 | Newcastle United | W | 2:2 | R |
D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek
Średnie w sezonie
| własne / rywala | Premier League | ||
|---|---|---|---|
| gole | 2 / 2.4 | 1.2 / 1.6 | 1.4 |
| xG | 1.4 / 1.8 | 1.3 / 1.4 | 1.5 |
| strzały | 14.4 / 14.4 | 13.6 / 10.8 | 13.9 |
| strzały celne | 5.2 / 6.4 | 5.2 / 4 | 4.4 |
| rzuty rożne | 6.6 / 5.2 | 4.2 / 4.6 | 4.7 |
| faule | 8.6 / 11.8 | 12 / 14 | 11.4 |
| żółte kartki | 1.8 / 2.8 | 2.8 / 1.6 | 1.9 |
| mecze powyżej 2.5 | 100% | 60% | |
| obie strzelały | 80% | 80% | |
| czyste konta | 0% | 0% | |
| bez gola | 20% | 20% | |
| u siebie / na wyjeździe | |||
| gole | 3 / 2.5 | 1.5 / 2 | |
| średnia suma goli | 5.5 | 3.5 | |
| mecze powyżej 2.5 | 100% | 100% | |
| obie strzelały | 100% | 100% | |
- Chelsea: więcej goli niż średnia ligi — 2,0 wobec 1,4
- Bournemouth: mniej goli niż średnia ligi — 1,2 wobec 1,4
- Bournemouth bez zwycięstwa w 5 ostatnich meczach ligowych
- „u siebie / na wyjeździe” — podział według roli w tym meczu: dla Chelsea tylko mecze domowe w sezonie, dla Bournemouth tylko wyjazdowe
Bezpośrednie mecze
5–4–0wygrane: Chelsea · remisy · wygrane: Bournemouth
| Mecz | Wynik | Data | Rozgrywki |
|---|---|---|---|
| Chelsea — Bournemouth | 2:2 | 30.12.25 | |
| Bournemouth — Chelsea | 0:0 | 06.12.25 | |
| Chelsea — Bournemouth | 2:2 | 14.01.25 | |
| Bournemouth — Chelsea | 0:1 | 14.09.24 | |
| Chelsea — Bournemouth | 2:1 | 19.05.24 | |
| Bournemouth — Chelsea | 0:0 | 17.09.23 | |
| Bournemouth — Chelsea | 1:3 | 06.05.23 | |
| Chelsea — Bournemouth | 2:0 | 27.12.22 | |
| Bournemouth — Chelsea | 1:2 | 27.07.21 | mecz towarzyski |
- obie strzeliły w 5 z 9 ostatnich meczów bezpośrednich
- powyżej 2.5 gola — w 5 z 9