ZAKOŃCZONY
Everton — Chelsea 0:2: wynik i kursy
Mecz Everton — Chelsea zakończył się wynikiem 0:2. Zakład modeli AI: Everton lub remis po kursie 1.69; typ nie wszedł.
- Sędzia: Paul Tierney · 3,3 żółtych kartek na mecz
- Premier League, kolejka 7 z 38
- +10°, bezchmurnie
- Hill Dickinson Stadium, Liverpool
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Everton lub remis
1.69zakład modeli AI · Za tym zakładem — 6 z 16, w tym samym kierunku — jeszcze 1
Panel podzielonyNasze typy piłkarskie do tej pory: 86 trafień · 63 pudła · 5 zwrotów · +3,46 j. Wszystkie wyniki
co oznaczają te liczby
- wszedł / nie wszedł
- Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.
prawdopodobny wynik
2:1 9%1:0 7%2:0 7%
Prawdopodobny wynik to cztery najbardziej prawdopodobne rezultaty; kurs obok to średnia cena 8 bukmacherów na ten wynik. To nie jest zakład: zakład wybiera konsensus modeli AI.
Jakie były kursy na mecz
W ciągu 5 dni remis: kurs wzrósł z 3.66 do 3.71 — zakładów na remis jest mniej.
skróty
- 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
- O/U — liczba goli powyżej/poniżej linii
- H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
- 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — Everton lub remis: 1.69 → 1.68 od publikacjiZobacz
Ten rynek prawie się nie ruszył: 1X 1.69 → 1.68, 12 1.27 → 1.28, X2 1.35 → 1.37.
Zmiany kursów
| Kiedy | 1X · nasz zakład | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1.68−0.01 | 1.28 | 1.37 | |
| 1.69−0.01 | 1.28+0.01 | 1.37+0.02 | |
| Publikacja naszego zakładu (Everton lub remis) po kursie 1.69 | |||
| 1.70+0.01 | 1.27 | 1.35 | |
| 1.69otwarcie | 1.27otwarcie | 1.35otwarcie | |
Jak przebiegł mecz
- 23'
Harrison Armstrong ŻK - 27'
Pedro Neto ŻK - 32'
Josh Acheampong ŻK - 34'
James Tarkowski ŻK - 34'
Morgan Rogers ŻK - 46'
Pedro Neto0:1 - 55'
wszedł Tyrique George, zszedł Ainsley Maitland-Niles - 65'
Cole Palmer ŻK - 75'
wszedł Mike Penders, zszedł Emiliano Martínez - 85'
wszedł Christian Nørgaard, zszedł Harrison Armstrong - 85'
wszedł Brennan Johnson, zszedł Jack Grealish - 89'
Christian Nørgaard ŻK - 90'
Pedro Neto0:2 - 90+2'
wszedł Danny Welbeck, zszedł João Pedro - 90+2'
wszedł Marco Palestra, zszedł Jorrel Hato - 90+2'
wszedł Romeo Lavia, zszedł Moises Caicedo - 90+12'
wszedł Geovany Quenda, zszedł Pedro Neto
| Everton | wskaźnik | Chelsea |
|---|---|---|
| 0.54 | oczekiwane gole (xG) | 1.59 |
| 6 | strzały | 18 |
| 5 | celne | 7 |
| 47% | posiadanie piłki | 53% |
| 5 | rzuty rożne | 7 |
| 8 | faule | 15 |
| 4 | obrony | 5 |
| 3 | żółte kartki | 4 |
co oznaczają te liczby
- oczekiwane gole (xG)
- Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
- ocena dostawcy
- Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.
Wyjściowe składy
- 1J. Pickford6.6
- 16V. Mykolenko7.0
- 4J. Branthwaite6.6
- 6J. Tarkowski5.9
- 2A. Maitland-Niles6.0
- 37J. Garner6.5
- 45H. Armstrong5.7
- 10J. Grealish6.5
- 8K. Dewsbury-Hall6.4
- 34M. Röhl6.3
- 11T. Barry6.4
- 12M. Travers
- 15J. O'Brien
- 20T. Dibling
- 24C. Alcaraz
- 23C. Nørgaardwszedł 85'5.8
- 30H. Hackney
- 58B. Graham
- 19Tyrique Georgewszedł 55'6.3
- 22B. Johnsonwszedł 85'6.1
- 1E. Martínez7.6
- 21J. Hato7.5
- 6L. Colwill7.1
- 5M. Lacroix7.6
- 34Joshua Kofi Acheampong7.0
- 14J. Henderson7.1
- 25M. Caicedo7.2
- 17M. Rogers6.8
- 10C. Palmer7.3
- 7Pedro Neto — najwyższa ocena dostawcy w meczu9.7
- 9João Pedro6.4
- 39M. Penderswszedł 75'7.2
- 18D. Welbeckwszedł 90+2'0.0
- 4V. Barco
- 45R. Laviawszedł 90+2'0.0
- 32M. Nicoll-Jazuli
- 23Geovany Tcherno Quendawszedł 90+12'0.0
- 41Estêvão
- 2M. Palestrawszedł 90+2'0.0
- 3W. Fofana
Typ modeli AI i analiza
Największa grupa modeli AI — na to, że Everton nie przegra — zakład nie wszedł. Podobne zakłady w tym samym kierunku: jeszcze 3 modele AI — handicap Everton (+1.5), handicap Everton (+1) i zakład bez remisu na drużynę Everton. Jeszcze 4 — na to, że obie drużyny strzelą — zakład nie wszedł. Pozostałe głosy (5) — inne zakłady: liczbę goli i zwycięstwo drużyny Chelsea.
- 4 z 161Xnasz zakładkurs 1.69Claude
Gemini
GLMMiniMaxnie weszło - 1 z 16H1 (+1.5)w tym samym kierunkukurs 1.21Kiminie weszło
- 1 z 16H1 (+1)w tym samym kierunkukurs 1.34Nemotron Ultranie weszło
- 1 z 16DNB 1w tym samym kierunkukurs 2.35ChatGPTnie weszło
- 4 z 16BTTS takkurs 1.54DeepSeekMistralXiaomi MiMo
Dots3-Notenie weszło - 3 z 16O 2.5kurs 1.67
GrokQwenDeepSeek Flashnie weszło - 1 z 16U 3.5kurs 1.47
Sonarweszło - 1 z 162kurs 2.15Nemotron Superweszło
Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Kursy w tej analizie — stan na 16.10 o 11:20 czasu polskiego
Everton nie przegrywa u siebie: dwa zwycięstwa i remis, 1,7 bramki strzelonej i 0,7 straconej na mecz, a czyste konto zachował w dwóch z trzech spotkań. Chelsea na wyjazdach wygląda inaczej — jedno zwycięstwo przy dwóch porażkach, 1,3 bramki strzelonej wobec 2,3 straconej i ani jednego meczu bez straty gola. W tabeli Premier League obie ekipy stoją obok siebie, po 10 punktów po sześciu kolejkach, a ostatni bezpośredni mecz w Liverpoolu w marcu 2026 roku padł łupem gospodarzy 3:0. Rynek daje 56% szans na to, że Everton nie przegra, i domowe liczby to potwierdzają. Stawiamy na Everton lub remis, kurs 1.69.
Gdzie możemy się mylić
Atak gości mimo wszystko budzi czujność: 18 bramek w sześciu meczach sezonu i trafienie w każdym wyjazdowym spotkaniu, więc miejscowym trudno będzie zagrać na zero z tyłu. Everton opiera się na domowej dyscyplinie, ale pod znakiem zapytania stoi występ Mykolenki, a lewa strona defensywy może być układana od nowa.
- Za zakładem — 6 z 16 modeli AI, w tym samym kierunku — jeszcze 1; ponad połowa wybrała coś innego.
- Bukmacherzy: więcej szans na zwycięstwo drużyny Chelsea.
Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy
Statystyki i forma
Kontuzje i zawieszenia
- V. MykolenkoOBR · 37 meczów w 2025/26urazpod znakiem zapytania
- J. GittensPOM · 29 meczów w 2025/26kostkanie zagra
E. EmeghaNAP · 8 goli w 2025/26mięsieńpod znakiem zapytania
trenerzy: Leighton Baines · Xabi Alonso · główne ustawienia sezonu: 4-2-3-1 · 3-4-2-1
Ostatnie mecze
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 11.10 | Hull City | W | 2:2xG 1.7–1.3 | R |
| 19.09 | Ipswich Town | D | 1:0xG 2.2–1.4 | Z |
| 16.09 | Wolverhampton WanderersPuchar Ligi Angielskiej | D | 1:0 | Z |
| 12.09 | Tottenham Hotspur | W | 0:0 | R |
| 06.09 | Manchester United | D | 2:2xG 1.0–0.7 | R |
| 29.08 | Bournemouth | W | 1:1xG 1.8–2.2 | R |
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 10.10 | Bournemouth | D | 5:1xG 1.1–1.4 | Z |
| 18.09 | Brentford | W | 0:3xG 0.8–2.6 | P |
| 12.09 | Hull City | D | 2:2 | R |
| 09.09 | Leeds UnitedPuchar Ligi Angielskiej | D | 6:3 | Z |
| 06.09 | Arsenal | W | 1:2xG 0.4–2.0 | P |
| 30.08 | Brighton & Hove Albion | D | 4:3xG 2.9–1.4 | Z |
D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek
Średnie w sezonie
| własne / rywala | Premier League | ||
|---|---|---|---|
| gole | 1.3 / 0.8 | 2.5 / 2.2 | 1.5 |
| xG | 1.5 / 1.4 | 1.3 / 1.7 | 1.5 |
| strzały | 15.8 / 13 | 13.7 / 13.5 | 13.8 |
| strzały celne | 5 / 3.8 | 5.3 / 6 | 4.5 |
| rzuty rożne | 5.2 / 4.8 | 5.7 / 5.5 | 4.7 |
| faule | 7.3 / 13 | 8.3 / 12.3 | 11.5 |
| żółte kartki | 1.5 / 1.7 | 1.5 / 3 | 1.9 |
| mecze powyżej 2.5 | 33% | 100% | |
| obie strzelały | 50% | 83% | |
| czyste konta | 50% | 0% | |
| bez gola | 17% | 17% | |
| u siebie / na wyjeździe | |||
| gole | 1.7 / 0.7 | 1.3 / 2.3 | |
| średnia liczba goli | 2.3 | 3.7 | |
| mecze powyżej 2.5 | 33% | 100% | |
| obie strzelały | 33% | 67% | |
- Everton strzela częściej niż średnia ligi — 15,8 strzału wobec 13,8
- Chelsea: więcej goli niż średnia ligi — 2,5 wobec 1,5
- Everton bez porażki w 5 ostatnich meczach ligowych
- „u siebie / na wyjeździe” — podział według roli w tym meczu: dla Everton tylko mecze domowe w sezonie, dla Chelsea tylko wyjazdowe
Bezpośrednie mecze
3–3–4wygrane: Everton · remisy · wygrane: Chelsea
| Mecz | Wynik | Data | Rozgrywki |
|---|---|---|---|
| Everton — Chelsea | 3:0 | 21.03.26 | |
| Chelsea — Everton | 2:0 | 13.12.25 | |
| Chelsea — Everton | 1:0 | 26.04.25 | |
| Everton — Chelsea | 0:0 | 22.12.24 | |
| Chelsea — Everton | 6:0 | 15.04.24 | |
| Everton — Chelsea | 2:0 | 10.12.23 | |
| Chelsea — Everton | 2:2 | 18.03.23 | |
| Everton — Chelsea | 0:1 | 06.08.22 | |
| Everton — Chelsea | 1:0 | 01.05.22 | |
| Chelsea — Everton | 1:1 | 16.12.21 |
- obie strzeliły w 2 z 10 ostatnich meczów bezpośrednich
- powyżej 2.5 gola — w 3 z 10
Tabela
| # | Drużyna | M | Z-R-P | BZ–BS | Pkt | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Brentford | 6 | 2-4-0 | 12–6 | 10 | RRRZR |
| 5 | Everton | 6 | 2-4-0 | 8–5 | 10 | RRRZR |
| 6 | Chelsea | 6 | 3-1-2 | 15–13 | 10 | ZPRPZ |
| 7 | Leeds United | 6 | 2-3-1 | 8–5 | 9 | RRZRP |
wycinek: obie drużyny i ich sąsiedzi w tabeli · forma — najnowsze z prawej
Gole według minut
- 0-1510
- 16-3000
- 31-4511
- 46-6022
- 61-7511
- 76-9031
- 0-1570
- 16-3003
- 31-4522
- 46-6023
- 61-7551
- 76-9003
w każdym wierszu: na zielono zdobyte, na szaro stracone — w odcinkach po 15 minut