ZAKOŃCZONY
Newcastle United — Aston Villa 0:1: wynik i kursy
Mecz Newcastle United — Aston Villa zakończył się wynikiem 0:1. Zakład modeli AI: powyżej 2.5 gola po kursie 1.61; typ nie wszedł.
- Sędzia: Jarred Gillett · 3,6 żółtych kartek na mecz
- Premier League, kolejka 7 z 38
- +11°, pochmurno
- St. James' Park, Newcastle
opublikowano · zaktualizowano czasu polskiego


zakład modeli AI: Powyżej 2.5 gola
1.61zakład modeli AI · Za tym zakładem — 7 z 16, za innymi — 9
Panel podzielonyNasze typy piłkarskie do tej pory: 86 trafień · 63 pudła · 5 zwrotów · +3,46 j. Wszystkie wyniki
co oznaczają te liczby
- wszedł / nie wszedł
- Wynik zakładu po rozliczeniu kolejki: zysk lub strata przy stawce jednej jednostki po podanym kursie.
prawdopodobny wynik
2:1 9%1:2 8%2:2 6%
Prawdopodobny wynik to cztery najbardziej prawdopodobne rezultaty; kurs obok to średnia cena 9 bukmacherów na ten wynik. To nie jest zakład: zakład wybiera konsensus modeli AI.
Jakie były kursy na mecz
W ciągu 5 dni wygrana: Aston Villa: kurs spadł z 3.16 do 2.83 — pieniądze płyną na gości.
skróty
- 1/X/2 — wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości
- O/U — liczba goli powyżej/poniżej linii
- H1/H2 — handicap gospodarzy/gości
- 1X/12/X2 — gospodarze lub remis / któraś drużyna wygra / goście lub remis
Ruch liniiNasz zakład — Powyżej 2.5: 1.61 → 1.57 od publikacjiZobacz
Od publikacji kurs naszego zakładu (powyżej 2.5 gola) spadł z 1.61 do 1.57: rynek ocenia go teraz jako bardziej prawdopodobny.
Zmiany kursów
| Kiedy | Powyżej 2.5 · nasz zakład | Poniżej 2.5 |
|---|---|---|
| 1.57−0.02 | 2.40 | |
| 1.59−0.02 | 2.40+0.06 | |
| 1.61−0.01 | 2.34+0.02 | |
| 1.62+0.01 | 2.32 | |
| Publikacja naszego zakładu (powyżej 2.5 gola) po kursie 1.61 | ||
| 1.61−0.01 | 2.32 | |
| 1.62+0.01 | 2.32−0.01 | |
| 1.61otwarcie | 2.33otwarcie | |
Jak przebiegł mecz
- 18'
Joelinton ŻK - 18'
Sven Botman ŻK - 25'
João Gomes ŻK - 28'
Alysson Edward Franco da Rocha ŻK - 36'
Johan Manzambi (João Gomes)0:1 - 45'
wszedł John McGinn, zszedł Alysson Edward Franco da Rocha - 53'
Nico González ŻK - 55'
Yoane Wissa ŻK - 56'
wszedł Bazoumana Touré, zszedł Matias Fernandez-Pardo - 56'
wszedł William Osula, zszedł Joe Willock - 72'
wszedł Leon Goretzka, zszedł Emiliano Buendía - 72'
wszedł Ross Barkley, zszedł João Gomes - 72'
wszedł Ibrahim Mbaye, zszedł Johan Manzambi - 77'
wszedł Pau Torres, zszedł Aaron Wan-Bissaka - 78'
William Osula ŻK - 86'
Malick Thiaw ŻK - 90'
wszedł Dan Burn, zszedł Joelinton
| Newcastle United | wskaźnik | Aston Villa |
|---|---|---|
| 1.14 | oczekiwane gole (xG) | 1.56 |
| 16 | strzały | 15 |
| 1 | celne | 3 |
| 49% | posiadanie piłki | 51% |
| 4 | rzuty rożne | 5 |
| 14 | faule | 11 |
| 2 | obrony | 1 |
| 6 | żółte kartki | 2 |
co oznaczają te liczby
- oczekiwane gole (xG)
- Ile goli średnio dają strzały takiej jakości i z takich pozycji. Pokazuje, na ile wynik oddaje grę: 0,6 xG przy dwóch golach to skuteczność, a nie przewaga w grze.
- ocena dostawcy
- Ocena zawodnika za mecz od dostawcy statystyk — nie nasza. Liczona z akcji z piłką i bez niej; nie przeliczamy jej i podajemy tak, jak jest.
Wyjściowe składy
- 21L. Horníček6.5
- 3L. Hall6.7
- 4S. Botman6.5
- 12M. Thiaw6.6
- 67L. Miley6.3
- 7Joelinton6.4
- 6Nico González7.0
- 11H. Barnes6.6
- 28J. Willock6.9
- 20M. Fernandez-Pardo5.9
- 9Y. Wissa6.1
- 14Sean Steur
- 17B. Touréwszedł 56'6.3
- 10W. Osulawszedł 56'6.2
- 23J. Murphy
- 1N. Pope
- 5F. Schär
- 33D. Burnwszedł 90'0.0
- 37A. Dedić
- 8A. Bamba
- 1Z. Suzuki6.6
- 29A. Wan-Bissaka7.2
- 5T. Mings7.1
- 3V. Lindelöf6.8
- 2M. Cash7.3
- 35João Gomes7.7
- 8B. Kamara6.7
- 10E. Buendía6.6
- 44J. Manzambi — najwyższa ocena dostawcy w meczu8.2
- 47Alysson Edward7.4
- 11N. Jackson6.5
- 4T. Harwood-Bellis
- 14Pau Torreswszedł 77'7.0
- 7J. McGinnwszedł 45'6.9
- 6R. Barkleywszedł 72'7.2
- 26L. Bogarde
- 27L. Goretzkawszedł 72'7.0
- 19I. Mbayewszedł 72'6.9
- 40M. Bizot
- 39Brian Madjo
Typ modeli AI i analiza
Najwięcej modeli AI — na powyżej 2.5 gola — zakład nie wszedł. Jeszcze 6 — na to, że obie drużyny strzelą — zakład nie wszedł. Pozostałe głosy (3) — każdy na własny zakład: zwycięstwo drużyny Newcastle United, handicap Aston Villa i handicap Newcastle United.
- 7 z 16O 2.5nasz zakładkurs 1.61ClaudeDeepSeek
GeminiKimiMiniMaxXiaomi MiMoNemotron Ultranie weszło
- 6 z 16BTTS takkurs 1.51
GrokQwenDeepSeek Flash
GLMMistral
Sonarnie weszło - 1 z 161kurs 2.25Nemotron Supernie weszło
- 1 z 16DNB 2kurs 2.41ChatGPTweszło
- 1 z 16H1 (−1)kurs 3.01
Dots3-Notenie weszło
Kurs — średnia bukmacherów w chwili, gdy model AI udzielił odpowiedzi.
Kursy w tej analizie — stan na 16.10 o 11:20 czasu polskiego
Wyjazdy Aston Villi wyglądają na razie skromnie: w trzech meczach na wyjeździe średnio jeden strzelony gol, a w dwóch z nich goście nie trafili wcale. Spotkanie tych drużyn w sierpniu 2025 roku zakończyło się bezbramkowym remisem. Za to przed własną publicznością Newcastle United gra z otwartą przyłbicą — we wszystkich trzech domowych meczach padło powyżej 2.5 gola i strzelały obie drużyny, dwa własne gole przy 1.7 straconego na mecz, a czystego konta nie zachował tam nikt. U Villi z gry wypadło od razu trzech obrońców (Maatsen, Ruggeri, Onana), a przy tym w pięciu pierwszych meczach sezonu zespół strzelił 15 bramek przy xG 1.85 na mecz i oddaje 16 strzałów na spotkanie. Rynek daje 59% szans na trzy bramki i więcej, a nasz typ to powyżej 2.5 gola, kurs 1.61.
Gdzie możemy się mylić
Ryzyko też widać. Newcastle bez Elangi i ze znakami zapytania przy Livramento i Ramseyu traci szybkość z przodu, a Aston Villa przyjeżdża po meczu Ligi Mistrzów i może wybrać ostrożny plan z grą od własnego pola karnego.
- Za zakładem — 7 z 16 modeli AI: to najczęstsza odpowiedź, ale ponad połowa wybrała coś innego.
Zakład pochodzi z największej grupy modeli AI, które wskazują ten sam kierunek (wygrana gospodarzy i handicap gospodarzy liczą się razem), a w tej grupie to typ wskazywany najczęściej; przy remisie grup bierzemy ten, którego kurs jest bliżej linii bukmacherskiej — jak liczymy
Statystyki i forma
Kontuzje i zawieszenia
- A. ElangaNAP · 48 meczów w 2025/26kolanonie zagra
- E. JaouenBR · 34 mecze w 2025/26mięsieńnie zagra
V. LivramentoOBR · 26 meczów w 2025/26urazpod znakiem zapytania- J. RamseyPOM · 42 mecze w 2025/26urazpod znakiem zapytania
- B. ToureNAP · 5 goli w 2025/26urazpod znakiem zapytania
- G. HemmingsPOM · 4 mecze w 2025/26kolanonie zagra
- I. MaatsenOBR · 44 mecze w 2025/26kostkanie zagra
A. OnanaPOM · 38 meczów w 2025/26kolanonie zagra- M. RuggeriOBR · 46 meczów w 2025/26uraznie zagra
- R. BarkleyPOM · 23 mecze w 2025/26urazpod znakiem zapytania
- I. MbayeNAP · 35 meczów w 2025/26urazpod znakiem zapytania
trenerzy: Matthias Jaissle · Unai Emery · główne ustawienia sezonu: 4-2-3-1 · 4-2-3-1
Ostatnie mecze
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 12.10 | Coventry City | W | 1:4xG 1.9–1.5 | P |
| 19.09 | Hull City | D | 2:1xG 1.4–1.6 | Z |
| 14.09 | Leeds United | W | 1:4 | P |
| 08.09 | MillwallPuchar Ligi Angielskiej | W | 1:0 | Z |
| 05.09 | Bournemouth | D | 2:2xG 0.7–1.4 | R |
| 29.08 | Tottenham Hotspur | W | 2:0xG 0.7–1.1 | Z |
| Data | Rywal | Boisko | Wynik | Rezultat |
|---|---|---|---|---|
| 14.10 | Fenerbahçe StambułLiga Mistrzów | D | 6:0xG 3.1–1.8 | Z |
| 10.10 | Brentford | D | 2:2xG 2.3–1.1 | R |
| 02.10 | FC Sevillamecz towarzyski | W | 3:1 | Z |
| 19.09 | Tottenham Hotspur | W | 3:2xG 1.2–1.6 | Z |
| 16.09 | Coventry CityPuchar Ligi Angielskiej | W | 3:1 | Z |
| 12.09 | Nottingham Forest | D | 1:2xG 0.8–2.3 | P |
D — u siebie, W — na wyjeździe · wynik i xG z perspektywy drużyny · mecze własnej ligi bez oznaczenia rozgrywek
Średnie w sezonie
| własne / rywala | Premier League | ||
|---|---|---|---|
| gole | 1.7 / 2.2 | 1 / 1.8 | 1.5 |
| xG | 1.2 / 1.7 | 1.1 / 1.7 | 1.5 |
| strzały | 11.7 / 17.8 | 11.3 / 15.8 | 13.8 |
| strzały celne | 4 / 5.7 | 3.2 / 5 | 4.5 |
| rzuty rożne | 4.7 / 5.3 | 2.8 / 4.3 | 4.7 |
| faule | 11.8 / 11.3 | 10.7 / 12.8 | 11.5 |
| żółte kartki | 2.2 / 2.2 | 2 / 2.7 | 1.9 |
| mecze powyżej 2.5 | 83% | 67% | |
| obie strzelały | 83% | 50% | |
| czyste konta | 17% | 17% | |
| bez gola | 0% | 50% | |
| u siebie / na wyjeździe | |||
| gole | 2 / 1.7 | 1 / 2 | |
| średnia liczba goli | 3.7 | 3 | |
| mecze powyżej 2.5 | 100% | 67% | |
| obie strzelały | 100% | 33% | |
- Newcastle United strzela rzadziej niż średnia ligi — 11,7 strzału wobec 13,8
- Aston Villa: mniej goli niż średnia ligi — 1,0 wobec 1,5
- „u siebie / na wyjeździe” — podział według roli w tym meczu: dla Newcastle United tylko mecze domowe w sezonie, dla Aston Villa tylko wyjazdowe
Bezpośrednie mecze
5–2–3wygrane: Newcastle United · remisy · wygrane: Aston Villa
| Mecz | Wynik | Data | Rozgrywki |
|---|---|---|---|
| Aston Villa — Newcastle United | 1:3 | 14.02.26 | Puchar Anglii |
| Newcastle United — Aston Villa | 0:2 | 25.01.26 | |
| Aston Villa — Newcastle United | 0:0 | 16.08.25 | |
| Aston Villa — Newcastle United | 4:1 | 19.04.25 | |
| Newcastle United — Aston Villa | 3:0 | 26.12.24 | |
| Aston Villa — Newcastle United | 1:3 | 30.01.24 | |
| Newcastle United — Aston Villa | 5:1 | 12.08.23 | |
| Newcastle United — Aston Villa | 3:3 | 23.07.23 | Premier League Summer Series |
| Aston Villa — Newcastle United | 3:0 | 15.04.23 | |
| Newcastle United — Aston Villa | 4:0 | 29.10.22 |
- obie strzeliły w 5 z 10 ostatnich meczów bezpośrednich
- powyżej 2.5 gola — w 8 z 10
Tabela
| # | Drużyna | M | Z-R-P | BZ–BS | Pkt | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 | Ipswich Town | 6 | 3-0-3 | 9–12 | 9 | PPZPZ |
| 11 | Newcastle United | 6 | 2-2-2 | 10–13 | 8 | ZRPZP |
| 12 | Crystal Palace | 6 | 2-1-3 | 9–12 | 7 | PZPRZ |
| 15 | Nottingham Forest | 6 | 1-2-3 | 5–8 | 5 | RRZPP |
| 16 | Aston Villa | 6 | 1-2-3 | 6–11 | 5 | PRPZR |
| 17 | Sunderland | 6 | 1-1-4 | 6–12 | 4 | ZRPPP |
wycinek: obie drużyny i ich sąsiedzi w tabeli · forma — najnowsze z prawej
Gole według minut
- 0-1532
- 16-3000
- 31-4532
- 46-6013
- 61-7531
- 76-9023
- 0-1521
- 16-3002
- 31-4511
- 46-6003
- 61-7520
- 76-9024
w każdym wierszu: na zielono zdobyte, na szaro stracone — w odcinkach po 15 minut